Четвертокласник Петро Нів’євський з Хмельницького пів року збирав на дрон для Збройних сил України. Гроші віддав волонтерам, які придбали безпілотник.

Як школяр накопичував Суспільне Хмельницький розповів волонтер благодійного фонду Валерій Куліковський.

9-річний хмельничанин Петрик Нів’євський зібрав гроші на дрон для Збройних сил України. До цього, каже, збирав на власні потреби.

"Спочатку я почав збирати гроші на новий телефон. Після того, як я побачив що батьки купили дрона, я хотів також допомогти Збройним силам України та почав збирати на дрон", — розповів Петрик Нів'євський.
Хмельницький хлопчик разом з волонтером, травень 2024.

Де знайти волонтерів хлопчику підказала мати.

"Я зайшов, привітався з механіком. Ми з ним подружилися. Я запитав, як можна допомогти. І так я почав робити свою благодійність", — розповів хлопчик.

Кошти саме на дрон, розповідає, почав збирати у день Святого Миколая.

"Приїжджав в села, мені бабуся давала по 100, 200, 500 гривень. І ще рідні давали. І так я назбирав 5400 гривень".
Хлопчик із волонтером роздивляються дрон, який купили для ЗСУ, травень 2024.

Доклав їх до коштів, зібраних на телефон і вийшло 10 тисяч. Передав їх до благодійного фонду "Авангард", говорить волонтер Валерій Куліковський.

"Щодо дрона, він напевно взнав, що теж займаюся цим питанням. Ми знайшли тих, хто їх виготовляє та лагодить. Петрик теж собі це собі відмітив десь і от прийшов до мене з такою заявою".

За передані кошти волонтери придбали дрона.

Петро Нівь'євський разом з мамою, травень 2024.

"FPV-дрон звичайний, камікадзе, до якого підвішується бойова частина. Він бачить завдяки камері. Оператор знаходить ворога і дрон не повертається. Це такий дрон, задача якого: побачити та знищити".

Мати хлопчика каже: підтримали прагнення сина.

9-річний Петро Нівь'євський тримає в руках грамоту від волонтерів, травень 2024.

"Він каже, я також хочу зробити свій внесок. То я відповіла: збирай. Назбираєш — буде супер. Не потягнеш суму — допоможемо. І одного дня каже: мам, ми назбирали, я хочу задонатити на дрон за для нашої перемоги", — розповіла мати хлопчика Олександра.

Жінка впевнена, що дрон потрапить за призначенням. Від колективу благодійного фонду юному волонтеру вручили грамоту та шеврони. Хлопчик запевняє: і надалі донатитиме на дрони для ЗСУ.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.