"Україна – це ми". Видання з такою назвою, яке об’єднало сотню історій волонтерства дітей, представили сьогодні в Хмельницькому. На презентацію книги запросили її героїв.
Мирослав Байдич — один із тих, чия історія волонтерства увійшла до цієї книги. Йому вісім років. Каже, від початку повномасштабного російського вторгнення займається волонтерством.
"Хочу, щоб Україна перемогла, і тому вирішив допомагати ЗСУ", — сказав хлопець.
Батько Мирослава — військовий Юрій Байдич каже, син із мамою і бабусею почали волонтерити, коли він захищав від російських військ Чернігів.
"Він організовував збір серед свого класу для потреб мого підрозділу, закупили вони тепловізори, біноклі Також він продавав у бабусі черешню, малину, все, що треба. І всі гроші йшли на потребу нашого підрозділу", — розповів батько Мирослава.
Серед юних волонтерок і чотирирічна вихованка Дашковецького закладу дошкільної освіти Віньковецької селищної ради — Ганна. Разом з іншими дітьми садка дівчина пекла печиво для ЗСУ, розповіла директорка закладу Оксана Матковська.
"Борошно сипали, яйця били, цукор збивали, тісто в формочки кексів накладали, тобто пекли випічку для наших захисників", — зазначила директорка закладу.
Книга об’єднала сотню історій волонтерства дітей із різних громад області. На створення видання знадобилося чотири місяці, розповіла директорка державного Архіву області Катерина Бурдуваліс.
"Контактували зі школами, з дітками, з їхніми батьками, праця доволі така титанічна, адже нам потрібно було зібрати фотосвітлини, автобіографії, характеристики, свідоцтва, тобто різні документи, які б лягли в фон особового походження, але ми це зробили, і пишаємося, що в нашій області є такі дітки", — сказала Катерина Бурдуваліс.
Це – перша, та не остання книга з історіями дитячого волонтерства. Зі слів директорки архіву, вже назбирали понад пів сотні нових матеріалів для другого видання.
Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.