Троє школярів з Красилова — Назар Ященко, Назар Іванюк та Андрій Шиманський — вже три тижні організовують в себе під будинком у Красилові благодійну торгівлю. Зароблені кошти хлопці спрямовують на потреби Збройних сил України.
"Добрий день, а що у вас по чому? – У нас ось брелки є за 20 гривень, мило за 50, прапорці за 10. – Можна мені мило? – Беріть". Так торгують троє школярів з Красилова — Назар Ященко, Назар Іванюк та Андрій Шиманський. На імпровізованому прилавку в хлопців, здебільшого, вироби ручної роботи, з виготовленням яких, за словами одного із Назарів, допомагає його родина.
З благодійною торгівлею юні волонтери щодня після п’ятої вечора виходять на вулицю у себе під будинком. Вторговані гроші передають на потреби ЗСУ. Кажуть, це їхній вклад у перемогу України.
"Продаємо брелки, прапорці, мило та свої старі іграшки. Брелки, прапорці й мило робить моя бабуся", — каже продавець Назар Ященко.
Другий Назар та Андрій – музиканти, тож увагу перехожих до свого прилавка привертають грою на саксофоні. Музика, кажуть, допомагає зібрати більше коштів.
"Раніше ми продавали без саксофона, то назбирали 850 гривень за два дні. А коли я дістав саксофон, то за день ми назбирали тисячу з чимось гривень", — говорить Назар Іванюк.
Андрій Шиманський зі своїм другом погоджується та каже — перехожі, буває, самі замовляють композиції.
"Найпопулярніші — гімн України і "Червона калина". Десь п’ять тисяч назбирали вже за ці всі дні, може й більше", — хвалиться хлопець.
Мама одного з хлопців, Богдана Ященко, розповідає —якось її син запитав, як він та його друзі можуть взяти приклад із дорослих, що допомагають армії, та долучитися на канікулах до благодійності. Вона й порадила організувати благодійну торгівлю.
"Вони спробували один раз – їм це вдалося. Тож натхнення і бажання в них щоразу зростає", — каже жінка.
З її слів, діти щодня читають новини про війну та кожну з них пропускають крізь себе.
"У мене Назар, приходячи до мене на роботу, малює малюнки. Один раз подивились ми з колегами – там був воїн, якого розстріляли за те, що він сказав "Слава Україні". Він малює такі малюнки. Простою ручкою малює. І коли підірвали ГЕС, теж такі малюнки у нього є. І я розумію, що в мене дитина за це все переживає", — каже Богдана Ященко.
Кошти, зароблені під час благодійної торгівлі, хлопці приносять до Красилівської міської ради.
Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.