Переселенка з тимчасово окупованого Таврійська на лівобережжі Херсонщини Сніжана Василенко заснувала у Миколаєві безпечний простір для навчання та розвитку дітей. Жінка — педагогиня за фахом. Про відкриття центру у рідному місті мріяла ще до початку повномасштабного вторгнення.
Вимушена переселенка з Херсона Ольга виїхала з дому ще під час окупації. Спочатку вони з родиною оселились у Дніпрі, потім – у Миколаєві. Тут жінка живе кілька місяців і водить до дитячого центру розвитку свою чотирирічну доньку Злату.
"Мені подобається, що є такий підхід особистий. Дитина стає більш творчою, більш відкритою, починає спілкуватися, не боятися", — сказала Ольга.
Христина переїхала до Миколаєва з Донеччини. Її дворічний син відвідує центр розвитку протягом кількох тижнів.
"Мамі потрібно на роботу, тому і шукали садок. Це наш третій садок і тут нам дуже сподобалось. У першому не сподобалось, він плакав. У другому мені теж не сподобалося, а в третьому — тут все чудово", — розповіла жінка.
Дитячий центр розвитку заснувала Сніжана Василенко — переселенка з тимчасово окупованого лівобережжя Херсонщини. 11 квітня 2022 року вона виїхала з Таврійська разом із чоловіком та півторарічною донькою. Спочатку — до Івано-Франківська, а за рік – до Миколаєва.
Сніжана має педагогічну освіту. Закінчила Бериславський коледж, а після нього навчалась у Херсонському державному університеті. Працювала з дітьми в Україні, Туреччині та Німеччині. Вона мріяла відкрити центр розвитку у рідному Таврійську ще до початку повномасштабного вторгнення. Проте реалізувати задум їй вдалося в Миколаєві у 2023 році.
"Я створила простір, щоб дітки були постійно під наглядом і мами могли робити якісь свої справи. А в цей час щоб діти не просто гралися, щоб це була не просто ігрова кімната, а щоб це був як центр розвитку. Тому що мені потрібно було працювати, дівати кудись свою дитину, а на той час у Миколаєві були складнощі з тим, де залишити дитину. І місце має бути безпечним, тому що дуже часто бувають повітряні тривоги", — сказала Сніжана Василенко.
Після переїзду до Миколаєва жінка почала шукати заклад, де б її дитина могла розвиватись.
"Я побачила один заклад, другий подивилася, але найголовніше — мені не подобалося те, що якщо я навіть і залишу десь дитину, то мені не вистачало в цей момент безпеки. Тому ми вирішили з чоловіком, що нам потрібне безпечне місце для перебування нашої дитини і почали шукати місце для центру", — пояснила Сніжана.
Одночасно у центрі можуть перебувати 15 дітей. З ними працюють три вихователі. Діти тут не лише готуються до школи, а й вивчають англійську мову, працюють з психологом, логопедом, відвідують заняття з арттерапії та хореографії.
Центр працює у безпечному місці. Під час повітряних тривог скористатись укриттям можуть усі охочі, розповіла його засновниця.
Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.