У херсонському ЦНАПі з травня 2024 року працює "Єдине вікно" для обслуговування ветеранів та членів їх сімей. Основна мета — створення зручних, якісних та доступних умов отримання адміністративних послуг для ветеранів та військовослужбовців.
99 відсотків військовослужбовців підрозділу, де служить капітан Валентин Бондаренко, мають статус учасників бойових дій. До "вікна ветерана" чоловік прийшов зібрати інформацію про послуги, які тут можуть отримати його товариші по службі.
"У зв’язку з тим, що максимальний час військовослужбовці нашої частини займаються оборонними та наступальними діями на південному напрямку, військовослужбовці не можуть сюди звернутися. А так вони будуть мати якусь інформацію. Уже будуть розраховувати на якийсь вільний час і будуть брати ці послуги", — говорить військовий.
Чоловік каже, до ЦНАПу звертався відновити дані про місце реєстрації.
"Мій син навчається у Чернівецькому медичному університеті. Щоб поновити дані в ТЦК, він спробував зробити витяжку за місцем реєстрації із системи "Дія". У нього не вийшло. Так само і я пробував витягти свою прописку або реєстрацію, але не виходило. Звернувся в центр", — каже Валентин Бондаренко.
Послугами ЦНАПу користувався і військовослужбовець ЗСУ Віталій Урбанський.
"Я звертався до цього органу, щоб відновити прописку для членів своєї сім’ї. Тому що після окупації втратилася база. І доволі швидко вдалося, до години, всім членам родини відновили прописку і через "Дію" ця інформація підтягнулася", — розповів Віталій.
У Херсонському ЦНАПі "Єдине вікно" для обслуговування ветеранів та членів їх сімей запрацювало з 18 травня 2024 року, розказала директорка міського Департаменту адміністративних послуг Тетяна Кравченко. За її словами, основна послуга — отримання посвідчення учасника бойових дій.
"Це вікно працює для ветеранів. Вони звертаються, у черзі не стоять. Вони можуть подати на будь-яку послугу в одному місці цю заяву, хоч то буде суб’єктом надання Міністерство ветеранів, хоч наше управління міської ради, хоч соціального захисту районної ради. Це все надається в одному вікні, є увесь спектр цих послуг. Послуги надаються за різними термінами, але максимально визначений законом термін протягом 30 днів", — говорить вона.
Подібні "єдині вікна" працюють на всій деокупованій території Херсонщини, говорить Тетяна Кравченко. Кількість послуг, які там надають, — різна. У Херсоні — це 43 позиції.
"Ветерани звертаються спочатку, отримують статус у нас, а потім вони звертаються за будь-якою послугою із цих 43 перелічених. У перелік цих послуг входять і ті, які надає Міністерство ветеранів України, а також, на даному етапі, це ті послуги, які надаються місцевими органами влади", — каже Тетяна Кравченко.
Окрім отримання посвідчення учасника бойових дій у "єдиному вікні", військовослужбовці та члени їх родин можуть оформити одноразову грошову допомогу у разі інвалідності через поранення, прийняти рішення про проведення безоплатного капітального ремонту житлових будинків людей, які мають право на таку пільгу, а також скористатись правом на безоплатне поховання померлих, які мають особливі заслуги, розказала Кравченко.
Раніше Херсонська ОВА повідомляла, що у Новоолександрівській громаді запрацювало "Єдине вікно ветерана". Учасників бойових дій, членів їхніх родин та сімей загиблих військовослужбовців при зверненні до ЦНАПу позачергово спрямують до "єдиного вікна".
Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.