Очевидно армія РФ не розрахувала наслідки, яких завдасть підрив Каховської ГЕС – Гуменюк

. Бериславський район, затоплені приватні будинки в одному з сіл, 6 червня 2023 рік. Фото: Володимир Літвінов/Telegram

Російські війська настільки захопились побоюванням контрнаступу Сил оборони, що очевидно не розрахували наслідків, яких завдала їх спланована терористична атака підрив Каховської ГЕС.

Про це повідомила в ефірі телемарафону "Єдині новини" начальниця координаційного пресцентру сил охорони та оборони Півдня Наталя Гуменюк.

За її словами, теракт був спрямований проти Сил оборони України і українців, а в цілому спрацював і проти них самих.

"Оскільки лівий берег, нижче географічно, тому саме там люди потерпають найбільше. Та й самі російські військові, які там облаштували рубежі оборони. Зокрема, перший рубіж – вибухонебезпечний, там де щільно було заміновано", – сказала Наталія Гуменюк.

Гуменюк говорить, що вода зриває міни. Вони дрейфують і можуть прибиватися і до правого берега. А також підриваються, стикаючись з різними предметами в воді і самі між собою.

"Крім того, розлив води спричинив і посування російських підрозділів, відповідно та робота яку ми проводили бойовим способом, контрбатарейно вибиваючи їх з тих територій, зараз робиться силами природи. Російська армія змушена відтягнути свої підрозділи далі на уріз води, який тепер просунувся на кілька км. Це має полегшити загальну ситуацію з обстрілами правого берега", – каже керівниця пресцентру сил охорони та оборони Півдня.

Раніше президент України Володимир Зеленський повідомив, що підрив Каховської греблі не вплинув на спроможність України деокуповувати власні території.