Юрій Гусєв очолив Херсонщину, будучи мільйонером - декларація

. Суспільне Херсон

За минулий рік голова Херсонської облдержадміністрації Юрій Гусєв заробив понад мільйон гривень. Відповідні дані відображено у щорічний декларації, яку чиновник подав 31 травня.

Головою ХОДА Юрія Гусєва призначив президент Володимир Зеленський 13 липня 2019 року. До кінця року на цій посаді він заробив 214 055 гривень, інші кошти – це прибутки з попереднього місця роботи, від підприємницької діяльності, проценти, гонорари. А саме:

Прибутки Юрія Гусєва за 2019 рік згідно з декларацією. Таблиця: Суспільне Херсон

 1. на попередньому місці роботи – у "ПриватБанку" Юрій Гусєв заробив 360 320 гривень;
 2. за сумісництвом встиг попрацювати у Херсонському національному технічному університеті, де заробив 3 066 гривень;
 3. підприємницька діяльність принесла нинішньому голові ХОДА Юрію Гусєву найбільший прибуток – 437 тисяч гривень (тут одразу кілька джерел надходжень: громадська організація "Спільнота Львівської бізнес-школи", громадська організація "Український офіс реформ" та приватна особа Альона Коміссарова);
 4. також Юрій Гусєв минулого року отримав два гонорари – від Міжнародної Фінансової Корпорації та Інституту економіки та прогнозування Національної академії наук України - 206 460 гривень та 500 гривень відповідно;
 5. проценти від "ПриватБанку" становлять 10 155 гривень;
 6. Юрій Гусєв також задекларував додаткові матеріальні блага від "ПриватБанку" в сумі 5 943 гривні.

Річний дохід дружини очільника Херсонської області Ольги Гусєвої – 140 116 гривень. З них заробітної плати жінка отримала 20 865 гривень.

Прибутки Ольги Гусєвої за 2019 рік згідно з декларацією. Інфографіка: Суспільне Херсон

Щодо інших надходжень, то 119 250 гривень Ольга Гусєва отримала за продаж нерухомості. Скоріш за все, 50 відсотків від власності квартири у Києві загальною площею 29,81, якою дружина нинішнього голови ХОДА володіла спільно із іноземною громадянкою Веронікою Костилевою. З цією жінкою в дружини Юрія Гусєва у співвласності є ще кілька об’єктів нерухомості. Про це далі.

Ще 1 гривню Ольга Гусєва отримала від "ПриватБанку" в якості процентів.

Щодо готівкових коштів, то 2019 року Юрій Гусєв тримав на руках 50 тисяч доларів США та 300 тисяч гривень. На рахунках у "ПриватБанку" в голови ХОДА зберігалося 6 доларів США та 23 988 гривень. Його дружина Ольга на власному рахунку в тому ж банку тримала 94 гривні. Обидва минулого року внесли по 2 133 гривень у відкритий недержавний пенсійний фонд "Лаурус".

Грошові активи Юрія Гусєва за 2019 рік згідно з декларацією. Таблиця: Суспільне Херсон

Грошові активи Ольги Гусєвої за 2019 рік згідно з декларацією. Таблиця: Суспільне Херсон

Стосовно об’єктів нерухомості, то у власності подружжя Гусєвих задекларовано квартиру в Києві загальною площею 55,2 квадратні метри, недобудована квартира в столиці загальною площею 135,89 квадратних метрів. Дружина Юрія Гусєва Ольга володіє 50 відсотками земельної ділянки у Херсоні (загальна площа 504 квадратні метри) та садового будинку в Херсоні (загальна площа 20 квадратних метрів). Обидва об’єкти – у співвласності із вже згаданою Веронікою Костилевою.

У Херсоні подружжя також орендує будинок загальною площею 158 квадратних метрів.

Нерухомість подружжя Гусєвих згідно з декларацією. Інфографіка: Суспільне Херсон

У власності подружжя задекларовано дві автівки – Юрій Гусєв наприкінці 2019 року придбав за 960 тисяч гривень автомобіль "Infinity Q30" 2017 року випуску, його дружина стала автовласницею набагато раніше, 2012 року придбавши за 126 тисяч гривень "Toyota Camry" 2007 року випуску.

Автомобілі подружжя Гусєвих згідно з декларацією. Інфографіка: Суспільне Херсон

Серед інших задекларованих об’єктів вирізняється авторське право Юрія Гусєва на поетичну збірку "Незбагненність. Збірка віршів українця" та придбання Ольгою Гусєвою наприкінці 2019 року ТОВ "Юкрейніан Фешн Груп". Остання має у своїй власності телеканал "UA Fashion TV".

Також подружжя Гусєвих на кінець 2019 року мало низку непогашених кредитів на загальну суму 48 599 гривень.

Фінансові зобов'язання подружжя Гусєвих станом на 2019 рік згадно з декларацією. Таблиця: Суспільне Херсон

Що відомо:

 • Юрія Гусєва призначили на посаду голови Херсонської облдержадміністрації 13 липня 2019 року.
 • В ході робочої поїздки на Херсонщину Президент України Володимир Зеленський дав пресконференцію на КПВВ "Чонгар", де й представив жителям області нового очільника.
 • За час роботи головою Херсонської обласної державної адміністрації Юрій Гусєв встиг створити та розформувати "Службу щастя", яку очолювала 31-річна Весна Карпук.
 • Велику увагу очільник області приділяв розбудові КПВВ на адмінмежі з тимчасово окупованим Кримським півостровом.
 • Встиг Юрій Гусєв потрапити й у скандал – херсонський гурт "Степ" привітав чиновниць Херсонської облдержадміністрації та депутаток облради із Міжнародним жіночим днем піснею у супроводі еротичних танців. Юрій Гусєв тоді заявив, що виступ гурту з ним не узгоджували. Внаслідок скандалу кілька співробітників ОДА втратили свої посади.

Ілля Контішев