Красноград на Харківщині стане Берестином: що зміниться для жителів та як до нової назви ставляться у місті

Ексклюзивно

Перейменування три в одному — і міста, і громади, і району — очікується у Краснограді. 19 вересня Верховна Рада України затвердила перейменування міста на Берестин, а Красноградського району — на Берестинський. Постанова набуде чинності, коли її підпише голова Верховної Ради.

Чи потрібно вносити зміни у документи, звідки походить нова назва, і що про неї думають місцеві жителі — у матеріалі Суспільне Харків.

Що про перейменування Краснограда Харківської області на Берестин думають містяни

Ніяких емоцій. Усі звикли вже до Краснограда. Будемо звикати. Що робити? Нас ніхто не питав. — Чи брали ви участь в обговоренні? — Ні-ні-ні.
Едуард Тарадайникмісцевий житель

Берестин — це деревина. А це (Красноград — ред.) — краса. Яскраве місто. Красноград.
Людмиламісцева жителька

Для мене завжди Красноград був Красноградом, і він ним залишається. Для мене це принципово. Як перейменували — мені просто не подобається. Я навіть не знаю, що підштовхнуло людей, щоб міняти назви міст.
Антон Безуглиймісцевий житель

Ми ж не керуємо. Нам сказали — хай буде так. Аби хлопці не гинули на війні, аби мир був. Уже ж скільки їх на площі, люди добрі, один гарніший за другого.
Ольгамісцева жителька

Красноград не асоціюється в мене з чимось радянським. Нова назва не дуже подобається. Не дуже актуально — це ж змінювати документацію і решту, на це витратять гроші, які можна на армію спрямувати.
Дарія Підручнамісцева жителька

Звідки походить нова назва, що зміниться для жителів: коментар першої заступниці міської голови Наталії Шаптали

Далі — пряма мова.

Про зміни в документах внаслідок перейменування

Для людей нічого не змінюється. У нас при міській раді є юридичний відділ, і всі юридичні і фізичні особи, ФОПи, установи, підприємства, організації вноситимуть зміни до реєстру безплатно.

Наталія Шаптала. Суспільне Харків/Дмитро Гребінник

А фізичним особам, у кого є документи, право власності будинки, змінювати нічого не треба. Зміни будуть вноситися тільки у разі нотаріальних дій, якщо людина, приміром, буде продавати чи купувати житло, іншу нерухомість. А так людям нічого не потрібно змінювати — ні в паспортах, ні в документах на право власності.

Алея Слави у Краснограді, Харківська область, 20 вересня 2024 року. Суспільне Харків

Про походження назви Берестин

Для красноградців Берестин — це не нове слово. Ця назва завжди була на слуху. Ця назва звучала і в земляка-красноградця Миколи Рудя, який поетично називав наше місто Берестином. Вона не виникла просто так, нізвідки.

Сторінка з книги Максима Рудя "Не жди. Не клич", де він називає Красноград Берестином. Суспільне Харків
У нас є річка Берестова, і символом Краснограда є берестки, які росли по берегах цієї річки.
Ріка Берестова, Красноград, Харківська область, 20 вересня 2024 року. Суспільне Харків

Про вибір нової назви

На громадських слуханнях 9 січня громада ухвалила рішення перейменувати місто на Славноград. Тоді були присутні 123 людини. На ті слухання було винесено три назви: найбільше голосів набрав Славноград64, на другому місці в нас був Берестин50 голосів, на третьому місці — Берестопіль.

Але комітет Верховної Ради, мабуть, по-іншому розсудив і вирішив обрати назву, яка була другому місці за результатами громадських обговорень. Нам трішки не зрозуміло, тому що в законі прописано, що громада пропонує назву міста.

Славноград перед громадськими слуханнями запропонувала топографічна комісія. Воно співзвучне з Красноградом, є частинка "град", бо в нас місто спочатку називалося Костянтиноград, потім Красноград. Ще провели аналіз мовний. Славноград — це теж ідеться про красиве, славне, величне місто.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube