На Харківщині відкриті 33 кримінальні провадження про вивезення 743 дітей за межі України

Ексклюзивно

П'ять кримінальних проваджень про вивезення дітей за межі України перебуває в процесуальному керівництві Харківської облпрокуратури, ще 28 — в процесуальному керівництві Офісу генпрокурора.

Про це Суспільне Харків повідомила представниця Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Харківській області Оксана Червякова.

За даними облуправління поліції, які повідомила Червякова, загальна кількість переміщених або депортованих українських дітей з тимчасово окупованих територій Харківської області до РФ та тимчасово окупованої АР Крим складає 574, серед яких:

  • 93 дитини перебувають в РФ та ТОТ;
  • 243 дитини повернуті в Україну;
  • 216 дітей — місцеперебування встановлюється;
  • 22 дитини перебувають в країнах Європи.

"Дані прокуратури та поліції відрізняються через те, що прокуратура здійснює процесуальне керівництво як щодо справ, які перебувають у поліції, так і щодо тих, які перебувають в СБУ. Прокуратура здійснює процесуальне керівництво над всіма слідчими органами, тому цифра у них може бути більшою", — розповіла Червякова.

За даними Національної сервісної служби, зафіксували близько 19 тисяч депортованих або примусово переміщених українських дітей, зазначила Червякова 14 червня на форумі "Війна та права людина" у Харкові.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube