Евакуація на Харківщині: кількість переселенців у Харкові та скількох людей вивезли з прикордонних громад

Олександр Потикун евакуювався з собаками з Вовчанська, 15 травня 2024 року. Суспільне Харків/Валерія Ємець

Станом на 14 червня у Харкові проживає 200 тисяч переселенців. Це люди, які евакуювалися з населених пунктів Луганської та Донецької областей після початку війни в 2014 році, а також переселенці з Харківщини, які оселилися в місті після початку повномасштабного вторгнення.

Це розповіла заступниця міського голови Харкова Світлана Горбунова-Рубан на форумі "Війна та права людини" 14 червня.

За її словами, з 8 травня Харків прийняв майже 10 тисяч жителів прифронтових територій.

"Люди перебували у дуже важкому стані — фізичному, психічному. Вони чекали, щоб залишитися у своїх домівках, але довелося евакуйовуватися", — каже Горбунова-Рубан.

Нині на Харківщині створюють групи з об'єднання зусиль для допомоги евакуації маломобільних людей та людей, які виїжджають з тваринами, повідомив голова Координаційного гуманітарного центру Євген Коляда: "Всі їхні права та бажання мають бути виконані, виключно з тої причини, що вони втратили майже все".

За його даними, на 14 червня 12 748 людей живуть у гуртожитках в місцях тимчасового проживання.

З 10 вересня 2022 року на Харківщині з деокупованих та прифронтових громад евакуювали 40 тисяч людей, зазначив Євген Коляда.

З 10 травня під час евакуації з Вовчанської та Липецької громад 47 благодійних організацій допомагали вивозити людей, розповів Коляда.

"На транзитному пункті були 26 організацій, серед яких 80% були національними. Це і є підтримка міжнародних партнерів, про яку не тільки кажуть, але й роблять. Вони знають території, вони знають людей і вміють вибудовувати з ними діалог. Надають медичну, грошову, психологічну, юридичну допомогу", — сказав голова Координаційного гуманітарного центру.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube