Домашніх і свійських тварин, які залишаються у прифронтових селах на півночі Харківщини, продовжують евакуювати зоозахисники та поліція. Вивозять усіх — від котів до корів, розповідає зоозахисник Роберт Саргсян. Частина місцевих жителів упродовж двох років бойових дій збирала залишених тварин, і тепер Роберт вивозить підопічних цих імпровізованих притулків.

5 червня представник поліції Харківщини Вячеслав Марков та зоозахисник Роберт Саргсян поїхали на евакуацію тварин в Черкаські Тишки Циркунівської громади. З цього села до російських позицій близько 10 кілометрів.

"У Черкаських Тишках було два притулки. Один ми повністю евакуювали, вони перебувають зараз у нас. А це другий притулок. Є родина, у них були до війни коти, потім одного разу вони прокинулися — і вже в окупації. Позбирали тварин. Ми вже забрали в них понад 60 тварин", — розповідає зооволонтер.

На околиці села Черкаські Тишки чоловіків зустрічає Ірина. Жінка живе сама. З 2022 року прихистила песиків та котів односельців, а також з навколишніх населених пунктів. Після всіх евакуацій в Ірини лишають ще понад 60 підопічних. Каже, деякі тварини після обстрілів з контузіями та з опіками.

"Так звикаєш до них. По-перше, одну покинули, чорну висловуху кішку. Тут пияки жили, все життя вона прожила в поганих умовах. Ще одна на трасі потрапила під обстріл, обгоріла — теж люди кинули й поїхали. Теж шкода. Якось звикаєш. Дівчинка з цуценятами, привезли тиждень тому, я їм вже дала імена", — розказала Ірина.

З Іриною лишаються десятки котів та собак. Корм для них допомагають закуповувати волонтери. Покинути тварин, жінка каже, не може — і попри щоденні обстріли не виїжджає із села.

"Роберт сказав, що їх прилаштують, сподіваюсь, що у хороші руки. Тому, що їм теж дісталося немало", — говорить жителька Черкаських Тишків.

Роберт Саргсян рятує покинутих тварин з прифронтових сіл і відвозить у свій притулок, який створив за час повномасштабного вторгнення. Серед евакуйованих є і корови та телята. Їх, каже Роберт, рятував з Липців під обстрілами.

У притулку понад пів тисячі собак, дві корови та двоє телят. Приміщення облаштували з грудня, каже волонтер. Тут не можуть тримати котів, тому їх відправляють в інші притулки Харкова. Допомагають утримувати тварин волонтери, зокрема з Німеччини. Чоловік каже, собак та котів вакцинують та стерилізують. А потім намагаються знайти їм господарів.

"Зараз, у звʼязку з останнім загостренням, в межах України з притулку протягом місяця забрали 15-17 тварин не більше", — говорить Саргсян.

Найчастіше надають прихисток тваринам європейські сім’ї, каже зооволонтер.

Роберт Саргсян згадує, нещодавно французька родина вирішила забрати до себе врятованого песика Чіпса, якому під час обстрілу Вовчанська відірвало лапу. Роберт знайшов його живого на другий день. Песику зробили операцію й він готується до переїзду в нову родину, де йому встановлять протез.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube