Двоє працівників "Порятунку тварин" потрапили під обстріл під час евакуації покинутих у Вовчанську тварин: що відомо

Евакуація тварин з Вовчанська на Харківщині після початку повторного наступу РФ, травень 2024 року. Порятунок тварин Харків

10 червня під час евакуації тварин з Вовчанська двоє членів організації "Порятунок тварин Харків" зазнали поранень внаслідок обстрілу.

Про це повідомила в етері Суспільного представниця громадської організації "Порятунок тварин Харків" Ярина Вінтонюк.

"Був виїзд у Вовчанськ, наші хлопці потрапили під обстріл, зазнали поранень: рятівник Руслан отримав контузію, а Степан — втратив слух. Вони перебувають під контролем лікарів", — розповіла Ярина Вінтонюк.

За її словами, волонтери неодноразово потрапляли під обстріли: тільки у Вовчанську втратили вже чотири автівки.

У Вовчанську автівкою проїхати майже неможливо через постійні обстріли, тому рятівникам доводиться діставатись до тварин пішки. Зараз дуже складно працювати в таких умовах, адже росіянам все одно: чи то евакуація тварин, чи то евакуація людей — вони без розбору обстрілюють всіх, не даючи можливість на порятунок.
Порятунок тварин Харків

Порятунок тварин Харків

Ярина Вінтонюк каже, що "Порятунок тварин" щодня отримує заяви від господарів тварин на евакуацію улюбленців.

З 10 травня по 11 червня організації вдалося евакуювати 1448 тварин, дві з них були в тяжкому стані та потребували операції.

Ця допомога важлива саме зараз, адже тварини залишаються знесиленими, без їжі і води. Були випадки, коли ми бачили вже вбитих як домашніх, так і свійських тварин. Якихось полишали на прив'язі — це найбільш складні ситуації, адже вони не можуть втекти і врятуватись. Якісь тварини повертаються в домівки, де були влучання. Вони чекають на зустріч з господарями, бо знають, що це їхній дім.
Порятунок тварин Харків

Порятунок тварин Харків

Врятованих тварин волонтери перевозять до Харкова, в логістичний хаб, де їх влаштовують, надають необхідну медичну допомогу і поширюють інформацію про них у соцмережах.

Порятунок тварин Харків

Вінтонюк каже, що проблема з нестачею місця в притулку для врятованих тварин.

"Ми просимо всіх, хто має змогу, прийняти цих тварин у себе. Це можуть бути сім'ї, притулки, організації як в Україні, так і закордоном. Ми маємо змогу перевозити тварин і по Україні, і в Європу. Готуємо всі документи на пересування в умовах законів", — зазначила Ярина Вінтонюк.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube