"Служитиму — хоч одного гада я вб'ю": історія загиблого розвідника з Харкова

Андрій Попов служив оператором дрона. Фото надане матір'ю Андрія Попова Нелею Поповою

Андрія Попова мобілізували у вересні 2022 року. Він захищав країну на Донецькому напрямку, служив у розвідувальному взводі 5-ої окремої штурмової бригади Сухопутних військ. Боєць загинув 14 лютого 2023 року у Часовому Яру на Донеччині під час виконання бойового завдання.

Андрій Попов народився 10 жовтня 1987 року у Харкові. Вивчав культурологію у Харківській академії культури. До повномасштабного вторгнення Попов працював на підприємстві, яке збирало велосипеди, розповів батько загиблого бійця Юрій.

"Влітку 2022 року, коли війна вже йшла, він казав, що сам не піду, але якщо військкомат викличе — ховатися не буду. Казав: "Я повинен, я зобов'язаний". Відговорювати не стали, що тут відговорювати", — каже Юрій Попов.

Андрій Попов пішов на строкову службу у 2009 році. Фото надане матір'ю Андрія Попова Нелею Поповою

У цивільному житті Андрій захоплювався велоспортом, розповідає його мати Неля. Любив їздити на далекі відстані.

"Він увесь час їздив на велосипеді, навіть після початку вторгнення з ХТЗ їздив на Північну Салтівку. Він казав: "Я не хочу через цих покидьків змінювати своє життя", — говорить матір Андрія Попова.

Андрій Попов з батьком Юрієм Поповим. Фото надане матір'ю Андрія Попова Нелею Поповою

Неля Попова каже, що син хотів піти добровольцем боронити Україну у 2014 році.

"Коли почалось АТО у 2014 році, він подзвонив і сказав, що стоїть на Південному вокзалі біля поїзда, збирається туди їхати. Сказав про це в останню мить. Ми, звісно, приїхали і якимось дивом переконали його лишитись, зі сльозами", — розповіла Неля Попова.

Андрій Попов захоплювався велоспортом. Фото надане батьком Андрія Попова Юрієм Поповим

Батьки кажуть, на Андрія вплинули постійні обстріли Харкова. У 2022 році він на власні очі бачив, як від осколкового поранення загинула літня жінка. Він сприйняв гибель незнайомої людини глибоко та особисто, розповіла Неля Попова.

"У нього був огляд на ХТЗ, Рогань, Горизонт. Каже, мамо, горить, горить увесь район. Як ти не розумієш, як так можна? Він казав: "Я не хочу загинути, якщо по мені прилетить, коли я на робочому місці. Хоч одного гада я вб'ю", — каже матір загиблого бійця.

Андрій Попов з матір'ю Нелею Поповою під час проходження військової служби, Умань, 2009 рік. Фото надане матір'ю Андрія Попова Нелею Поповою

Андрія Попова мобілізували у вересні 2022 року. Після навчання він потрапив на Донецький напрямок, служив оператором дрона у розвідувальній мобільній групі, каже Юрій Попов.

14 лютого 2023 року Андрій Попов загинув у Часовому Яру на Донеччині.

"Вони відходили назад під час бойового завдання. Відійшли на якусь відстань від передової, розслабились. Їх помітили з дрона і скинули дві бомби. Дві людини — насмерть, двоє — потрапили у госпіталь. Андрій отримав осколкове поранення у голову. Воно було несумісним з життям", — каже Юрій Попов.
Андрій Попов під час військової служби. Фото надане батьком Андрія Попова Юрієм Поповим

Неля Попова каже, що пишається своїм сином.

"Мені душу рве, я розумію, що у нас, у Харкові спокійно, бо десь у Куп'янську гинуть хлопці такі, як мій Андрійко. Вони там стоять, вони пішли, бо вважали за потрібне, як і мій син", — сказала Неля Попова.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube