"Не можу бачити, як гинуть діти": історія 23-річного бійця з Харківщини, який загинув на війні

Євген Чупіхін. Фото надане дівчиною Євгена Чупіхіна Катериною Завадською

Євген Чупіхін з села Івашків Золочівської громади поліг під час виконання бойового завдання біля Андріївки на Донеччині. Бійцю було 23 роки.

Чому став до лав ЗСУ, розказали дівчина Євгена Катерина та його друг Данило.

"Він завжди був патріотом"

Початок вторгнення Євген Чупіхін зустрів у рідному селі — на кордоні з Росією, каже його товариш Данило Оберемок.

"Усі ми тут сиділи, на самому кордоні. Він казав — піду в прикордонники. Потім передумав і пішов у ЗСУ", — говорить Данило.

До лав ЗСУ Євген став 28 вересня 2022 року — після вересневого контрнаступу — попри те, що був непридатним до військової служби, каже Оберемок.

"Він все робив тишком-нишком, його батьки половини не знали. Пішов у ТЦК, сказав, що хоче служити", — каже Данило Оберемок.

Євген Чупіхін здобув фах пожежника у Національному університеті цивільного захисту України. Фото надане дівчиною Євгена Чупіхіна Катериною Завадською

Він сказав "Хто, якщо не я? Я маю захищати свою Батьківщину. Якщо ворог прийшов на наші землі, чому я повинен сидіти й ховатися у підвалах". У нього було дуже велике бажання. Я його просила залишитись і не їхати. Але він казав, що це його обов’язок
Катерина Завадська

"Він завжди був патріотом. Розповідав, що у 2014-ому році, коли почалось АТО, він малював і відправляв туди малюнки. Йому багато пропонували йти працювати за професією, батьки його просили, але він нікого не слухав і хотів захищати Україну", — говорить дівчина Євгена Катерина Завадська.

Він мені казав, що йде через дітей. Я, каже, не можу бачити як гинуть діти. Оце його ідея була. Він туди не за гроші йшов, не у цьому справа була. Я, каже, тут сиджу, а толку від того, що я сиджу. Він казав, що не може на це все дивитись.
Данило Оберемок

Євген Чупіхін з батьками. Фото надане дівчиною Євгена Чупіхіна Катериною Завадською

"Зі своїх позицій бачив увесь Бахмут"

Під час служби Євген Чупіхін пройшов базову загальновійськову підготовку у Великобританії. Після навчання потрапив до 92-ої ОШБ імені Івана Сірка. Служив оператором-навідником на Харківському напрямку, потім потрапив під Бахмут, розповів Данило Оберемок.

"Коли він останній раз приїжджав, казав мені, що не знає, чи повернеться. Знаєте, у нього як чуйка була. Бо кидали їх тоді у саме пекло. Він розказував, що зі своїх позицій бачить увесь Бахмут", — сказав Данило Оберемок.

Євген Чупіхін пішов служити на контракт 28 вересня 2022 року. Фото надане дівчиною Євгена Чупіхіна Катериною Завадською

Євген Чупіхін загинув 30 вересня 2023 року поблизу Андріївки на Донеччині

"Вони зайшли на позицію. Їх там було чи троє, чи четверо хлопців. Женька стояв ближче всього до виходу. Було влучання у позицію: в одного — легка контузія, в іншого — тяжка контузія, а Женя — помер, — каже Данило.

Євген Чупіхін служив на Харківському і Донецькому напрямках. Фото надане дівчиною Євгена Чупіхіна Катериною Завадською

"Він на це заслуговує"

Катерина Завадська хоче вшанувати пам'ять загиблого, тому створила петицію з проханням надати Євгену Чупіхіну звання Героя України посмертно.

Євген Чупіхін з дівчиною Катериною Завадською. Фото надане дівчиною Євгена Чупіхіна Катериною Завадською

Женя любив життя, був впевнений у тому, що обов'язково буде Перемога і він повернется до рідної домівки

"Ми з його батьками ухвалили рішення викласти петицію, бо він на це заслуговує, він поклав життя заради нас, щоб ми продовжували жити. Він завжди вірив у мене, тому я не повинна підвести його з цією петицією. Я повинна це зробити заради Жені, щоб усі пам’ятали про нього і пишалися", — розповіла Катерина Завадська.

На 29 листопада петиція набрала понад 12 тис. голосів з 25 тис., необхідних, щоб її розглянули.

В Євгена Чупіхіна лишились батьки, бабуся та кохана. Захисника поховали 5 жовтня 2023 року на Алеї Слави в Золочеві.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube