Житель Балаклії, який працював "правоохоронцем" під час окупації, отримав 13 років ув'язнення

. Відремонтований знак "Я люблю Балаклію" в деокупованій Балаклії. Фото: Балаклійська МВА

Жителя Балаклії засудили до 13 років позбавлення волі за співпрацю з росіянами. Сторона обвинувачення довела, що чоловік працював у "правоохоронній системі" та охороняв адмінбудівлі окупантів.

Вирок виніс Комінтернівський районний суд Харкова, повідомили у пресслужбі Харківської облпрокуратури.

Слідство встановило, що 31-річний чоловік під час окупації Балаклії без досвіду влаштувався працювати "правоохоронцем". Улітку 2022 року він добровільно обійняв посаду бійця у "спеціальному відділі швидкого реагування".

"Чоловік охороняв склади з російською гуманітарною допомогою та адмінбудівлі. Крім того, він "зливав" російським військовослужбовцям інформацію про місцевих жителів з проукраїнською позицією та про тих, у кого родичі проходять службу у ЗСУ", — сказано у повідомленні.

Після деокупації жителя Балаклії заарештували. На суді він не визнав провину, заявивши, що "просто працював в "охоронній фірмі", повідомили у пресслужбі прокуратури.

Засуджений отримав 13 років ув'язнення з позбавленням права обіймати посади в судових та правоохоронних органах, органах державної влади та місцевого самоврядування строком на 15 років з конфіскацією майна.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube