У школах Пісочина облаштовують укриття, але не почнуть офлайн-навчання. Причина

. Укриття у школі в Пісочині. Липень 2023 року. Фото: Олена Клименко/Суспільне Харків

У трьох з шести шкіл Пісочинської громади під Харковом облаштують найпростіші укриття до осені. Проте відновити офлайн-навчання з 1 вересня не зможуть.

Як повідомила начальниця відділу освіти Пісочинської селищної ради Юлія Білова, шкільні сховища зараз не відповідають державним будівельним нормам, як цього вимагає рішення обласної Ради оборони.

Галина Волобуєва показує найпростіше укриття в Пісочинській школі. Липень 2023 року. Фото: Олена Клименко/Суспільне Харків

Директорка школи у Пісочині Галина Волобуєва показує укриття, яке у закладі облаштовували протягом трьох місяців. Воно вмістить до 900 людей.

"Провели тинькування стін і стелі, повністю вмонтували світлодіодні світильники, провели Wi-Fi. Також встановили 13 рекуператорів для вентиляції приміщення", — каже Волобуєва.

За її словами, це укриття є найпростішим, тому до занять у класах цього навчального року повернутися не зможуть. Поки тут ховаються жителі селища під час повітряних тривог.

"Коли безпекова ситуація дозволить, будемо тут якісь додаткові заняття з дітьми проводити та використовувати його як розширення площі нашого навчального закладу — для гурткових, позашкільних занять", — говорить директорка.

В одній зі шкіл Пісочина триває ремонт в укритті. Липень 2023 року. Фото: Олена Клименко/Суспільне Харків

В іншому Пісочинському ліцеї укриття почали облаштовувати у червні 2023 року. Воно готове на 80%, говорить заступниця директора школи Віра Малінкіна.

"Будівельники провели вентиляцію та освітлення, зараз фарбують стіни. Селищна рада разом з облрадою виділили кошти на ремонт, на обладнання найпростішого укриття. Готуємо це приміщення для учнів", — розповідає Малінкіна.

Віра Малінкіна. Липень 2023 року. Фото: Суспільне Харків

Усі шість шкіл Пісочинської громади продовжать навчати учнів дистанційно.

"У нас є акти ДСНС, що вони (укриття — ред.) відповідають вимогам та рекомендаціям, але саме як найпростіше укриття. Звісно, якщо їх перевіряти як протирадіаційні укриття, то ці приміщення перевірку не пройдуть. Головна проблема — це товщина верхнього перекриття", — пояснює начальниця місцевого відділу освіти Юлія Білова.

Мікрохвильовка у шкільному укритті в Пісочині. Липень 2023 року. Фото: Олена Клименко/Суспільне Харків

Білова каже, зараз укриття повністю облаштували в одному навчальному закладі, на нього витратили близько 3 мільйонів гривень з місцевого бюджету, а благодійники допомогли технікою.

"Площа укриття — більш як 250 квадратних метрів. Зробили підіймач, інклюзивний вхід, санвузли, оздоблення"

Укриття у школі в Пісочині. Липень 2023 року. Фото: Олена Клименко/Суспільне Харків

За словами Білової, у Пісочині планують збудувати дві захисні споруди на території шкіл, і ці укриття відповідатимуть будівельним нормам: "окреме джерело живлення, столову". Селищна рада завершує розробляти для них проєкти та шукає кошти на будівництво.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube