12 людей, серед яких 11 чоловіків та одна жінка, зареєстровані кандидатами на посаду Харківського міського голови. У списку кандидатів — десять самовисуванців та троє висунутих від політсил: "Партія Шарія", "Блок Кернеса — Успішний Харків", "Європейська солідарність". Що про них відомо? Огляд Суспільного.
Валерій Говоров (вибув)
Загальні відомості. Народився у Куп'янську, Харківська область, 40 років.
Має економічну та юридичну освіту.
Політична діяльність. Був депутатом Куп'янської міськради у 2010-2020 роках. З 2019 року виконував обов'язки секретаря Куп'янської міськради. З 2020 його призначили заступником міського голови. Того ж року обрали депутатом Харківської облради VIІI скликання від партії "Опозиційна платформа — За життя". Нині входить до комісії з питань молодіжної політики, культури, спорту та туризму облради.
"Я подав документи на реєстрацію кандидатом на виборах міського голови. Я маю певні напрацювання та розумію, як має розвиватися місто, тому вирішив подати документи", — сказав Суспільному у перерві сесії облради Валерій Говоров.
Балотується як самовисуванець.
Майно та активи. З декларації за 2020 рік відомо, що Говоров має у Харкові квартиру загальною площею 18,5 квадратних метрів, земельну ділянку у Куп’янську площею 0,1 га. У спільній власності з Катериною Говоровою має квартиру у Харкові площею майже 88 кв. м. У розділі "інше" вказаний об’єкт площею 1109 квадратних метрів, яким Говоров володіє спільно з Куп’янським міським головою Геннадієм Мацегорою. Також має недобудований житловий будинок у Куп’янську площею 140 кв. м. У власності Говорова є легковий автомобіль Nissan Qashqai (2008), корпоративні права у ТОВ "Агропроменерго". На рахунку — близько 103 тис. грн та 31 тис. доларів.
Інше. Отримав нагороду "Людина року-2010" Куп’янська у номінації "Кращий громадський діяч". Має двох синів.
Віктор Величков
Загальні відомості. Пенсіонер, 64 роки. Працював гендиректором ПОСП "Агропартнер". Нині підприємство змінило власника.
Політична діяльність. Величков — колишній депутат Лозівської міської ради у Харківській області. Входив до "Партії регіонів".
Михайло Добкін
Загальні відомості. Народився у Харкові, 51 рік.
До політичної кар’єри займався приватною підприємницькою діяльністю. Закінчив факультет цивільного права ХНУВД та ХНЕУ (міжнародна економіка).
У біографії, поданій до міської виборчої комісії на місцевих виборах 2020, вказував, що є членом наглядової ради АТ "Володимир-Волинська аграрна компанія". Співзасновник громадської організації "Наш дім — Харків".
Політична діяльність. Був членом Партії регіонів. Народний депутат IV скликання (2002-2006), VIII скликання (2014-2019). З 2006 по 2010 рр. — Харківський міський голова. У 2010 році обраний депутатом Харківської обласної ради за списком Партії регіонів. З 2010 по 2014 — голова Харківської ОДА.
У лютому 2014 року Добкін став одним з лідерів "Українського фронту" та був тим, хто порадив Януковичу не виходити на сцену Палацу спорту у Харкові під час з'їзду депутатів всіх рівнів. Майдан переміг — Янукович утік.
У 2014 році Добкін балотувався в президенти України як самовисуванець, набрав 3,03% (546 138 голосів).
У 2017 році Добкіна позбавляли недоторканності через кримінальне провадження про відчуження землі Харкова у приватну власність, йому обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави 50 млн грн. Гроші внесли соратники Добкіна Вадим Новінський та Борис Колесніков.
У 2018 році створив партію "Християнські соціалісти".
На позачергових парламентських виборах 2019 року разом із Кернесом балотувався до Верховної Ради за списком партії "Опозиційний блок", який до парламенту не пройшов.
На місцевих виборах 2020 року Добкін планував балотуватися у мери Києва, а після госпіталізації Кернеса — у мери Харкова. У жовтні 2020 року зняв свою кандидатуру з виборів на користь Кернеса: "Він іде на поправку і бере участь у виборах мера. На цьому мою місію виконано". Після смерті Кернеса Михайло Добкін заявив, що висуватиметься в мери Харкова й йтиме як самовисуванець.
В останні роки перебував у напружених відносинах з Кернесом, проте зазначає, що інформація про повний розрив між ними перебільшена. Був серед перших, хто прийшов на прощання з Кернесом: "Я не зміг вибачитися при житті, вибачився після смерті. Я думаю, він мене вибачив. Сподіваюсь, що він мене вибачив".
Погляди. Називає Майдан державним переворотом. У часи розстрілів в центрі Києва підтримував "Беркут". На знак підтримки спецпідрозділу прийшов в облраду разом з однодумцями в футболках з написом спецпідрозділу.
"Ми підтримуємо не тільки "Беркут", ми підтримуємо всі спецпідрозділи і всіх співробітників міліції, які сьогодні, ризикуючи своїм життям і здоров'ям, охороняють громадський порядок, не допускаючи варварів і вандалів до погрому державних будівель і установ... Покидьки, які сьогодні ламають державне майно по всій країні, нічого в своєму житті не збудували, крім куренів, халабуд, а може бути, криївок про всяк випадок — тому, що ми їх туди заженемо з часом. Палити, ламати — це до себе, туди, в бандерштадт", — заявляв Добкін.
Противник декомунізації, шанує радянську символіку.
"Основний мотив — це продовження усього доброго, що було зроблено у місті, збільшити це, надати харків'янам якісні послуги, які влада, за виключенням цього року, давала нашим містянам. Вони до цього звикли, це добре і це треба підтримувати", — сказав Добкін Суспільному.
На мерських виборах отримав підтримку від ОПЗЖ. На звинувачення у проросійськості відповідає запереченням. "Що зміниться від того, що я скажу: "Путін — злочинець"? Мільйони людей у нашій країні сьогодні не поділяють вашу точку зору. Я носій тих же поглядів на життя", — сказав Добкін у нещодавньому інтерв'ю радіо "НВ".
Називає нинішню міську владу тимчасовою, керованою ексміністром МВС Арсеном Аваковим та бізнесменом Павлом Фуксом. У рекламних роликах використовував образ Кернеса — вважає себе наступником його справ.
Майно та активи. За декларацією 2019 року, володіє шістьма годинниками, серед яких Rolex та A. Lange & Sohne, старовинними іконами, антикварними іконами, цінними примірниками книжок класичної російської літератури, ювелірними виробами з діамантами, картини, різні види зброї. У родини Добкіних є десять автомобілей, чотири водних засоби та три мотоцикли. На рахунку — близько 850 тисяч гривень, 400 тисяч доларів, 230 тисяч євро.
Сказав, що гроші на заставу у розмірі 271 659 гривень вніс з власних коштів.
Судові справи. За версією слідства, посадовці Харківської міськради за часів Добкіна-мера в порушення закону передали в приватну власність понад 70 гектарів землі, спричинивши збитки у сумі більше 200 мільйонів гривень. Сам Добкін вважає справу сфабрикованою. За три роки її досі не почали розглядати по суті.
Інше. Михайло Добкін став широковідомим після ролику за участі Кернеса, який набрав мільйони переглядів на YouTube.
Одружений, має трьох дітей та опікується сином свого батька, який раптово помер у 2016 році. У 2018 році після народження дитини у доньки Алли Добкіної став дідусем.
Олександр Кондрусик (вибув)
Загальні відомості. Харків'янин, 52 роки.
Навчався у Харківському національному педагогічному університеті ім. Г. С. Сковороди. За фахом — психолог, займався бізнесом.
Політична діяльність. На момент місцевих виборів 2020 року був членом політичної партії "Наш Край", балотувався до міськради, не був обраний. На вибори 2021 року йде як самовисуванець.
Погляди. Судячи зі сторінки у Facebook, Кодрусик має проросійські погляди та противник євроінтеграції України. Виступає проти запровадження ринку землі, мовного закону та вважає Майдан державним переворотом. Прихильник політики партії ОПЗЖ. Називає себе "першим нетехнічним кандидатом".
"Своїм виборцем бачу харків'ян з позицією, схожою на мою. Мета: хочу змінити харків'ян на краще, вважаю, що у мене вийде. На результат розраховую високий", — розповів він Суспільному про свою мотивацію.
Майно та активи. Про майно та активи кандидата з відкритих джерел невідомо, проте сам Кондрусик говорить, що від бізнесу вже відійшов: "20 років я є власником великої перукарні. Від бізнесу залишилося приміщення, я його виставив на продаж".
Понад 270 тисяч гривень на заставу, за словами Кондрусика, йому "допомогли зібрати люди".
Інше. Одружений. Має політичний паблік у Facebook під назвою "Саша Псих — политика, как она есть" з аудиторією у понад 19 тисяч підписників.
Микола Кукуріка (вибув)
Загальні відомості. Народився у місті Петропавловськ у Казахстані, 58 років.
Політична діяльність. Голова "Партії пенсіонерів" зі слоганом "За онуків, за дітей, за нас", балотувався на вибори до Верховної Ради від "Партії пенсіонерів" у 2006, 2015 та 2019 роках, а у 2015 та 2020 роках — до Харківської міськради. Жодного разу його не обрали. На вибори мера іде як самовисуванець.
"Я з 2010 року займаюся соціальною політикою і бачу, що з кожним роком ситуація в цій сфери стає все гіршою. Щоб на рівних вести переговори з центральною владою, потрібно, щоб за тобою була підтримка людей сильного та ефективного мегаполіса", — стверджує Кукуріка.
Інше. Має канал в YouTube. В одному з роликів віджимався на брусах разом з 63-річним харків'янином.
Дмитро Маринін
Загальні відомості. Народився у Донецьку, 54 роки.
Освіта вища, аспірант Кафедри регіонального розвитку та місцевого самоврядування в Національній академії державного управління при президентові України. З 2007 року по 2009 рік працював в КП "Жилкомсервіс". Балотується як самовисуванець.
Політична діяльність. Депутат Харківської міськради з 2010 по 2014 роки. Виключений з фракції "Партії регіонів", а також виключений з лав самої партії у жовтні 2012 року "за порушення Статуту та Програми партії, партійної дисципліни і дії, які несумісні з членством у Партії регіонів, ганьблять її та негативно впливають на її репутацію". Сам Маринин назвав це рішення "кулуарним і боягузливим" і звинувачення тодішніх однопартійців в корупції спростовував. Після конфлікту Маринин висловлював побоювання за своє життя і життя близьких.
На позачергових парламентських виборах 2014 року балотувався до Верховної ради по 168 округу як самовисуванець, не був обраний.
Погляди. Був у опозиції до колишнього міського голови Харкова Геннадія Кернеса. На запит руху ГО "Чесно" від 2015 року відповів, що з 2012 року був змушений переховуватися від переслідувань Кернеса за межами країни. Після перемоги Революції гідності, пише Маринін, повернувся до Харкова. У 2016 році йому, як він стверджує, підпалили автомобіль.
Майно та активи. Декларацій у доступі немає. Заставу у розмірі 271 659 гривень вніс з власних коштів, повідомив Суспільному Маринін.
Інше. На сесії Харківської міськради у лютому 2019 року, коли обговорювали питання підвищення тарифів на проїзд у електротранспорті, Геннадій Кернес, звертаючись до Мариніна, назвав його "кнопкою".
У жовтні 2013 Мариніну оголосили підозру у привласненні майна і підробці документів під час роботи в КП “Жилкомсервіс". Був звільнений від відбуття покарання в зв’язку із закінченням терміну давності. У 2018 році Мариніна виправдав Жовтневий райсуд Харкова.
Аліна Мустафаєва
Загальні відомості. Народилася у Харкові, 28 років.
Освіта вища.У 1999-2004 рр. навчалася в Каплунівському навчально-виховному комплексі Краснокутської районної ради Харківської області. У 2004-2010 рр. в Харківській загальноосвітній школі І-III ступенів № 60. У 2010-2013 рр. навчалася в Медичному коледжі Харківського національного медичного університету, де здобула професійно-технічну освіту за спеціальністю "Акушерська справа".
Випускниця університету ім. Каразіна (2013-2020 рр.) за спеціальністю "Лікувальна справа", отримала професійну кваліфікацію – лікар. У 2020 році вступила до Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого на факультет адвокатури.
Працювала лікарем швидкої допомоги в Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. У 2015 році обійняла посаду директора ТОВ "Екокар", заступниця директора компанії "Автоентерпрайз", очолювану помічником нардепа Олександра Куницького Дмитром Ніконовим, який 30 вересня влаштував безстрокову акцію проти "корупції у міськраді".
Політична діяльність. У 2020 році стала депутаткою Харківської міської ради VIII скликання від партії "Слуга народу". На вибори мера Харкова йде як самовисуванка.
Погляди. Різко критикує діяльність секретаря Харківської міськради Ігоря Терехова, позивалася до суду з приводу його призначення.
Майно та активи. За декларацією (2020 р.), володією квартирою у Харкові площею 137 кв. м., безоплатне користується квартирою площею 44,6 кв. м., якою володіє Лариса Мустафаєва. Володіє автомобілни Chevrolet Volt (2013) та користується службовим автомобілем Cadillac ELR (2016).
Дохід від зайняття підприємницькою діяльністю у 2020 р. — 4,6 млн грн.
Є власником ТОВ "Едісон Моторс" (Харків, Україна) та ТОВ "ЕВ ЧАРДЖИНГ НЕТВОРК" (Прага, Чехія). У 2020 році отримала 85 тис. грн зарплатні за основним місцем роботи (ТОВ "Едісон Моторс"). Від цієї компанії також отримала 110 тис. грн як поворотну фінансову допомогу. Поворотна фінансова допомога від компанії "Екокар" у 2020 році склала 212 647 грн. 10 тис. грн — дохід від відчуження цінних паперів та корпоративних прав "Автоентерпрайз".
Загалом майже 125 тис. грн зарплатні за сумісництвом у 2020 році отримала в компаніях "НВП Система", "Едісон Моторс", "Екомобілі", "Автоентерпрайз" та Центрі екстреної меддопомоги.
Мустафаєва також є директоркою ТОВ "АЕ КАРШЕРІНГ", де не має зарплати.
Інше. Входить до постійної комісії Харківської міської ради з питань соціального захисту та охорони здоров’я. Є членкинею "Міжнародного благодійного фонду Ентерпрайз піклування". Веде YouTube-канал. Незаміжня.
Костянтин Немічев
Загальні відомості. Народився у Харкові, 25 років.
Має освіту будівельника, у 2020 році закінчив Харківський національний університет будівництва й архітектури за спеціальністю "Будівництво".
У 2014-2016 роках служив у батальйоні та полку "Азов". Брав участь у боях за Широкине, обороні Маріуполя.
Немічев був учасником перемовин щодо висування єдиного кандидата від проукраїнських сил у Харкові. Під час голосування його обрали єдиним кандидатом, проте "Акцент" та "Європейська солідарність" невдовзі відкликали голоси. Немічев заявив, що переголосування не передбачено, і він залишається єдиним кандидатом.
Політична діяльність. У січні 2018 року призначений головою харківського обласного осередку політичної партії "Національний корпус". У 2019 році балотувався на позачергових парламентських виборах до Верховної Ради, не пройшов. У 2021 році обраний головою громадської ради при Харківській обласній державній адміністрації.
Погляди. Учасник Революції гідності, представник "ультрас". Серед його найближчих соратників — взятий під варту за підозрою у вимаганні учасник "Нацкорпусу" Сергій Величко.
"Я пішов добровольцем на фронт. Потім повернувся, займався громадською діяльністю, допомагав місту Харкову, відкрив багато проєктів, які зараз функціонують у місті. І це висування — логічна крапка, яку треба поставити для того, щоб прихильники оцінили мою роботу", — сказав Немічев у коментарі Суспільному під час подачі документів на вибори.
Майно та активи. Згідно з декларацією, яку Немічев подавав напередодні виборів до ВР 2019 року, на той час він володів земельною ділянкою у селі Піщанка Красноградського району та двома авто: легковик Hyundai Tucson (2007) та автобус Volkswagen Crafter (2012). Отримував соцвиплату тисячу гривень. У декларації також вказана квартира батьків та їхні доходиди: 20 тис. грн пенсії матері та 96,9 тис. грн зарплатні батька у ТОВ "Житлобуд-2".
За даними YouControl, Немічев керує не лише "Нацкорпусом", а і ГО, яке називається "Національне об'єднання жіноцтва "Білі янголи" — проєкт жіночої самооборони, а також ГО "Перший націоналістичний хаб". Він також є серед засновників житлово-будівельного кооперативу "Слобідський край".
За словами Немічева, заставу у розмірі 271 659 гривень він вніс з власних коштів та за підтримки підприємців та волонтерів.
Інше. Одружений, має доньку.
Володимир Плетньов
Загальні відомості. Харків'янин, 60 років.
Має вищу юридичну освіту. З 1983 року по 1991 рік служив в правоохоронних органах Харківської області. Працював на посаді судді з 1990-х років. З 2019 року — адвокат. На посаду мера висунула "Партія Шарія".
Політична діяльність. У 2019 році балотувався на позачергових виборах до Верховної Ради України як кандидат від партії "Опозиційна платформа — За життя". Вийшов з партії та вступив до "Партії Шарія". У 2020 році його обрали депутатом Харківської міськради, очолює депутатську фракцію "Партія Шарія" у Харківській міськраді.
Погляди. На YouTube-каналі Володимир Плетньов пояснює, чому вступив до "Партії Шарія" і балотувався від неї до міськради. За його словами, до команди "Блоку Кернеса" його не запросили, з "Опозиційної платформи — За життя" він вийшов через те, що туди запросили "порохобота" (в ОПЗЖ вступив Ігор Райніна, який очолював Адміністрацію президента Петра Порошенка).
"Програмні цілі партії мені близькі", — каже Плетньов. "Партія Шарія" відома своєю критикою чинної влади, її очолює блогер Анатолій Шарій, підозрюваний у державній зраді.
Має схожі з Михайлом Добкіним погляди щодо декомунізації. У 2018 році Володимир Плетньов під дописом Добкіна про вулицю імені полковник Армії УНР, командир Січових Стрільців Євгена Коновальця у Києві, прокоментував: "Ви перейшли. А вулиця імені цього бруду-сміття залишилася".
Як суддя брав участь у резонансних справах. Залишив у силі пожиттєвий вирок Артему Дериглазову, обвинуваченому у вбивстві міліціонера у Харкові у 2010 році. Колегія суддів під головуванням Плетньова відпустила на волю Тиграна Енгибаряна, який насмерть збив на пішохідному переході людину і втік з місця ДТП. Суд першої інстанції дав йому три роки в’язниці. В апеляції йому дали три роки умовно.
Майно та активи. Згідно з декларацією, яку Плетньов подав у березні 2021 року, у його власності є дві земельні ділянки і дачний будинок у Харкові. Він володіє двома автомобілями, Toyota Tundra (2012) і Volkswagen Caddy (2008). Його дружина — Porsche Cayenne (2013) та вантажівкою Iveco. Дружина Плетньова — засновинця компанії-перевізника ТОВ "Червоний сердолік", яка обслуговує кілька маршрутів у Харкові.
Плетньов отримує довічне грошове утримання судді у відставці — у 2020 році задекларував 674 238 грн. Має готівкою 58 тис. доларів. Дружина — 200 тис. доларів.
Інше. Є президентом "Асоціації суддів Харківської області". Одружений, має чотирьох дочок та сина. Донька Плетньова Юлія є адвокаткою Геннадія Кернеса у справі, яку розглядають в Полтаві, представляла інтереси Михайла Добкіна.
Сергій Ряполов
Загальні відомості. Харків'янин, 39 років.
Має вищу освіту за напрямком економічної кібернетики, нині офіційно не працює. Як розповів Ряполов, до 2013 року він працював підприємцем і менеджером проєкту на будівництві нафтопереробної станції. Після 2013 року керував громадською організацією, пов’язану зі створенням та консультацією ОСББ.
Політична діяльність. На місцевих виборах балотувався до Харківської міськради попередніх скликань, не пройшов. У 2020 балотувався до Харківської обласної ради від "Блоку Світличної "Разом!", теж не обрався.
Інше. Сергій Ряполов — один з двох потерпілих у справі Кернеса. Справу досі слухають у суді й після смерті колишнього міського голови Харкова. За свідченнями Ряполова, Кернес розбив йому ніс. Одружений, є діти.
Олександр Скорик
Загальні відомості. Народився у с. Корбині Івани Богодухівського району Харківської області, 46 років.
У 2009 році закінчив Харківський національний аграрний університет ім. В.В.Докучаєва, за спеціальністю агроном. У 2020 закінчив Харківський регіональний інститут Національної академії державного управління при Президентові України — магістр публічного управління та адміністрування.
Приватний підприємець. З 2017 — гендиректор ТОВ "М’ясокомбінат "М’ясний".
Політична діяльність. Член політичної партії "Європейська Солідарність".
25 жовтня 2020 року обраний депутатом Харківської обласної ради VIII cкликання. Голова фракції "Європейська солідарність" в обласній раді.
Погляди. Підтримує процеси декомунізації. Опозиційно налаштований до чинної влади.
"Нам часто розповідають про успішний Харків. Але в чому успішність? Харків'яни отримують найвищі в Україні зарплати? – Ні! У харків'ян найнижчі комунальні тарифи? — Також ні. Я впевнений, що має бути навпаки", — пояснив Скорик свою мотивацію стати мером.
Майно та активи. Володіє цілою низкою земельних ділянок, житловими будинками, нежитловими приміщеннями. Разом з дружиною є власником понад 50 автомобілів, серед яких вантажні та мікроавтобуси.
Інше. Член благодійного фонду "Будуємо Україну разом". За релігійними поглядами — вірянин Православної церкви України. Одружений, має сина та двох дочок.
Ігор Терехов
Загальні відомості. Харків'янин, 54 роки.
У 1990 році закінчив Харківський інженерно-будівельний інститут за спеціальністю "Промислове та цивільне будівництво", у 2006 році — Харківський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України за спеціальністю "Державне управління".
Працював на підприємстві з виготовлення систем кондиціонування на посаді гендиректора. З 1999 року працював на держслужбі у міськраді та обладміністрації в управліннях, пов'язаних з економікою. У 2007 році був заступником голови Харківської обласної державної адміністрації Арсена Авакова.
З квітня 2010 року, коли головою адміністрації став Михайло Добкін, Терехов заступив на посаду заступника міського голови Геннадія Кернеса. Протягом другої каденції Кернеса Терехов був його першим заступником.
Політична діяльність. У 2006 році балотувався до Верховної Ради 5 скликання від Блоку "Наша Україна", обраний не був. У 2015 році обраний депутатом Харківської міської ради ("Відродження"). У 2020 році — обраний від "Блоку Кернеса — Успішний Харків". 9 грудня 2020, коли Геннадій Кернес перебув на лікуванні за кордоном, обраний секретарем Харківської міської ради 8 скликання. Виконує обов'язки мера.
Погляди. Називає себе людиною, яка продовжує справу Кернеса. Каже, що був близьким другом мера. Заперечує, що є "людиною Авакова". Говорить, що "сам по собі".
"Мені дуже приємно, що нас об'єднують спільні цінності. Головне: ми любимо Харків і віримо у харків'ян. Це місто, де живе моя душа і без якого я не мислю свого життя... Незабаром — рік, як не стало Геннадія Адольфовича Кернеса. Для мене прийняти управління з його рук — це одночасно і честь, і професійний виклик для всієї наші команди, команди міської ради", — сказав Терехов на партконференції.
Через хворобу під час місцевих виборів 2020 року Геннадій Кернес не брав участі у передвиборчій кампанії та не голосував. За словами представників міськради, які перед виборами озвучував Терехов та речник міськради Юрій Сидоренко, мер йшов на поправку. Терехов обіцяв повернення мера до першої сесії нового скликання, заявляв, що його стан не загрожує життю.
Читайте також: Терехова обрали секретарем Харківської міськради
За кілька днів після поховання Кернеса Терехов заявив: "Нам більше не потрібно купувати "Зоряне небо" за такі неймовірні кошти. І цього не буде більше!"
Водночас заперечив, що критикує ініціативи покійного міського голови: "Нічого подібного! Не треба говорити, що я критикую. Це перше. Друге. Я неодноразово разом з Геннадієм Адольфовичем обговорював цю тему. І ми неодноразово обговорювали з профільними департаментами цю тему. Про те, що сьогодні ціни повинні бути адекватними. Хто почув, той почув. Хто не почув, ми розлучилися з ними".
Терехов категорично проти демонтажу пам'ятника радянському маршалу Георгію Жукову та вважає законним існування проспекту його імені у Харкові: "Ми звикли до цього. Це наш святий борг! У мене батько воював, як я можу перейменувати когось, проспект Маршала Жукова?".
Напередоні виборів вів активну кампанію, хоча офіційно не заявляв, що йтиме в мери: проводив зустрічі з харків'янами, відкрив зоопарк, відомий тривалою і коштовною реконструкцією. "На сьогодні ми не можемо говорити про вартість. Це не найголовніше, не все вимірюється грошима. Все вимірюється емоціями, настроями людей", — коментує Терехов.
Після смерті мера Ігор Терехов озвучував кілька ідей вшанування пам'яті Кернеса: перейменування проспекту, встановлення пам'ятника, назва станції метро. Поки Кернесу у Харкові відкрили меморіальну дошку та присвоїли йому ім'я почесного громадянина Харкова.
Майно та активи. Відповідно до щорічної декларації Терехова, яку він подавав 30 березня 2021 року, у нього на двох із матір'ю Вікторією Треховою є квартира у Харкові, ще одну квартиру, яка належить матері, він орендує. Також орендує квартиру для сина. Має годинник Omega Speedmaster Automatic, вартість якого не вказана. Згідно з декларацією, автомобіль Mercedes-Benz орендує. Має заощадження у 135 тисяч гривень, 54 тисячі євро та 151 тисяча доларів готівкою та 202 тисячі гривень на рахунках у банку.
За місцем роботи у міськраді Терехов за рік заробив 1,45 мільйона гривень. Має борг по позиці з 2017 року на понад 10 мільйонів, яку взяв у Лади Крімерман. Терехов має цінні папери (15000 номінальною вартістю 1000) у компанії ТОВ "КУА "Фінекс-капітал". Крімерман же є засновницею аудиторською фірмою "Фінекс-аудит", фондовою компанією "Фнекс-Україна" тощо.
Згідно з декларацією, Терехов у серпні придбав обладнання для кабінету хімії за 280 тисяч гривень та зробив пожертву на 395 тисяч гривень.
Інше. Неодружений, має трьох синів, один з яких, за декларацією, працює у Харківській міськраді, інший — в компанії "Он клінік". Ігор Терехов підтвердив, що перебуває у стосунках з депутаткою Харківської облради Ганною Кузнецовою (згідно офіційної біографії, до 2019 р. працювала в КП "Харківські ізвестія" і має частки в низці медичних компаній, в тому числі "Он клінік").
Денис Ярославський
Загальні відомості. Харків'янин, 39 років.
Освіта вища. Має досвід в управлінні та роботі на держслужбі, починав у харківському контрольно-ревізійному управлінні, з 2004 року — у правоохоронних органах, служив у районному управлінні поліції. Працював у Києві. За даними на 2019 рік, консультант з правової допомоги, ТОВ "Харківський проектний інститут".
Політична діяльність. На позачергових парламентських виборах 2019 року балотувався як безпартійний по 171-му округу у Харкові у Немишлянському районі, не обраний. У 2020 був кандидатом у мери Харкова як самовисуванець.
Майно та активи. У 2016 році декларував нежитлове приміщення (256,8 кв.м.), дві земельні ділянки, дві квартири у Харкові (66,8 кв.м. та 52,2 кв.м.), власницею ще двох квартир була вказана дружина.
Інше. Гість ефірів телеканалів "Наш" та "Перший незалежний", представлений як правознавець. На питання, чи є Денис родичем бізнесмену Олександру Ярославському, відповідав Суспільному: "Я скажу так: я знайомий дуже близько... Я — Денис Ярославський, це мої особисті ім’я та прізвище".
Що відомо
- Після смерті втретє обраного Харківським міським головою Геннадія Кернеса Верховна Рада призначила позачергові вибори мера Харкова на 31 жовтня 2021 року.
- Виборча комісія завершила реєстрацію кандидатів у мери Харкова: список. До 11 жовтня у кандидатів ще є можливість знятися з виборів.