В Івано-Франківську відкрили Центр рекрутингу української армії: репортаж

Центр рекрутингу української армії відкрили 14 червня у головному офісі ЦНАПу Івано-Франківська на вулиці Незалежності. У цій установі консультуватимуть охочих долучитися до Сил оборони. Це — 24 центр такого формату в Україні.

Як працює Центр рекрутингу української армії — у репортажі Суспільного.

Рекрутери розповідають про вакансії в армії, як влаштуватися на службу, а також допомагають сконтактуватися з потрібною військовою частиною. Засвідчувати власні дані для цього не потрібно, пояснює представник Міноборони з питань рекрутингу Олексій Бежевець. З його слів, працівники територіального центру комплектування та соціальної підтримки там не працюватимуть. Сам центр створили у співпраці з міською радою та Міноборони.

"От людина каже: "Я хочу служити там, де мій сусід Петро, або там, де мій брат Василь". Тоді контактують з відповідальною особою, і якщо частина погоджується, далі йде оформлення документів і людина потрапляє туди після належної підготовки. Мінімум один місяць — базова загальна військова підготовка, потім ще й фахова", — каже Олексій Бежевець.

Раїса Шушкевич працює в рекрутинговому центрі. За її словами, з рекрутерами контактуватимуть упродовж усього їхнього шляху до війська і під час служби.

"За потреби — навіть кожен день. Ми забезпечені мобільними телефонами, засобами зв'язку: Telegram, Viber, WhatsApp. Тобто XXI століття — ми всі відкриті до комунікації", — каже Раїса Шушкевич.

У рекрутинговому центрі можуть розмістити інформацію про себе всі види військ, які є в Україні, пояснює Олексій Бежевець. Зокрема вакантні посади є у Держприкордонслужбі, каже її представник В'ячеслав Онофрей.

"Державна прикордонна служба формує зараз прикордонні загони нового зразка, переважно бригадного типу, які вже більше воєнізовані. Ми формуємо кулеметні, гранатометні, мінометні підрозділи", — говорить В'ячеслав Онофрей.

Заступник начальника штабу з мобілізаційної роботи 102 бригади ЗСУ, яка сформувалася на Івано-Франківщині, Микола Гуцуляк каже: зараз до бригади набирають жителів з усіх областей України. Протягом останніх трьох місяців 60% людей, які долучилися до бригади, оформилися через рекрутинговий центр.

"Вакансій є багато, бо 102 бригада з перших днів перебуває у зоні бойових дій, безпосередньо на лінії зіткнення з ворогом. І поповнення мобілізаційного ресурсу — це невід'ємний процес. Тим більше, що багато людей, яких з початку повномасштабного вторгнення призвали, з урахуванням певних сімейних обставин звільнилися від проходження служби", — каже Микола Гуцуляк.

У рекрутинговому центрі можна дізнатися про школу "Вітруган", де безкоштовно навчають керувати безпілотниками, каже її інструктор Микола Мельник. Навчання триває 35 днів.

"Вони проходять підготовку тактичної медицини, військової психології, також вивчають картографію для того, щоб здобути надалі, до прикладу, таку вузьку спеціалізацію, як корегувальник вогню. Є пілоти, які навчаються керувати FPV-дроном", — говорить Микола Мельник.

Як розповів Суспільному директор ЦНАПу Богдан Питель, рекрутинговий центр працюватиме без обідньої перерви з понеділка до четверга з 9:00 до 17:00, у п'ятницю — з 9:00 до 16:00.

Зі слів рекрутерки центру Раїси Шушкевич, 14 червня станом на 15:00 до установи звернулися п'ятеро людей.

Що відомо про рекрутингові центри в Україні

Перший в Україні Центр рекрутингу української армії відкрили у Львові 12 лютого 2024 року. Він став пілотним проєктом Міністерства оборони та Львівської мерії. Надалі такі центри почали відкривати по всій Україні.

Як інформують на сайті Міністерства оборони, рекрутингові центри наразі діють у Дніпрі, Кривому Розі, Павлограді, Харкові, Полтаві, Лубнах, Запоріжжі, Києві, Білій Церкві, Шостці, Кам'янському, Кременчуці, Миколаєві, Мукачеву, Ужгороді, Новомосковську, Покрові, Розсошенцях, Синельниковому.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube