30 квітня 2024 року у Києві в приміщені Соломʼянської райдержадміністрації відкрився новий Центр рекрутингу до української армії. Це вже 18-й центр загалом в Україні, який створюється місцевими органами влади.
Про це повідомляє кореспондент Суспільного з місця події.
У новому центрі доступні тисячі вакансій у різних підрозділах Сил оборони України, розповіла журналістам під час відкриття заступниця міністра оборони України Наталя Калмикова.
"Ми шукаємо не тільки стрільців чи саперів. Кухарі, програмісти, психологи — ваші навички є критично важливими для української армії. У новому центрі доступні тисячі вакансій у різних підрозділах Сил оборони України", — наголосила посадовиця.
За її словами, у центрах рекрутингу не роздають повісток. Людина, яка добровільно вирішила долучитися до оборони держави, може самостійно обрати посаду та військову частину.
Наталія Калмикова розповіла, що вже сотні людей, які звернулись до рекрутингових центрів, підписали контракти з військовими частинами або проходять підготовку в навчальних центрах.
Посадовиця додала, що зазвичай рекрутингові центри розгортаються у ЦНАПах, оскільки це місце, де людям найкомфортніше отримати адміністративні послуги. До кінця травня має бути відкрито ще кілька десятків подібних центрів. Зараз по всій Україні діє 18 рекрутингових центрів, які створені місцевими органами влади.
Передбачена і служба за контрактом, і у рамках мобілізації, розповів речник Міноборони Дмитро Лазуткін.
"У рекрутинговому центрі йде супровід людини, яка є військовозобов'язаною. Тобто це не означає, що її тут "задрафтують" так би мовити, і потім у ТЦК з нею може статися усе, що завгодно. Тобто людину супроводжують і з питань контракту, і з питань тієї військової частини, куди вона потрапить", — сказав Дмитро Лазуткін.
Дмитро Лазуткін також запевнив, що випадків, коли людина через рекрутинговий центр намагається потрапити у конкретну бригаду, а по факту опиняється там, куди її спрямував військкомат — зараз фактично немає. Система вдосконалена, наголосив речник Міноборони, відповідаючи на запитання журналіста Суспільного, чи звертає увагу Міноборони на такі факти й що робить, аби виправити ситуацію.
"Такі випадки вони поодинокі й вони не характеризують увесь процес мобілізації. Можна сказати. що отакі от моменти, які виникали на початковій стадії й наразі їх практично немає або стає усе менше й менше. Була постанова уряду, яка це обумовлює", — сказав речник Міноборони.
Раніше повідомлялося, що у Києві відкрили рекрутинговий центр окремого батальйону "Вовки Да Вінчі". Серед вакансій можна обрати бойові й штатні посади.