На Франківщині понад 100 команд беруть участь у змаганнях "Стежками Героїв": репортаж

Понад пів тисячі учасників зі всієї країни беруть участь у XXII всеукраїнських змаганнях "Стежками Героїв" у Ворохті, що на Івано-Франківщині. 10 травня вони розпочали гірську пішу мандрівку.

Як відбувся старт змагань, читайте в репортажі Суспільного.

524 людини з-понад 100 команд долатимуть пішки гірські маршрути на дистанціях 25, 60, 80 та 120 кілометрів, розповідає співорганізаторка змагань Марія Гап’юк. З її слів, така кількість учасників — рекордна.

"Оскільки травень є місяцем героїв, це було рішення ОУН від 1941 року. Діаспора плекала цю традицію. І ми теж продовжуємо її. Це – тяглість поколінь, тому що і січові стрільці, і повстанці, і дисиденти, і українці, які зараз боронять нашу незалежність, є людьми продовженої генерації тих, кому не байдуже", — говорить Марія Гап’юк.

"Стежки Героїв" долають учасники від 12 років. Також змагаються сім’ями.

"Я приєднався до львівських скаутів. Сам вже не пластую. Хто — з Києва, хто — зі Львова, я — з Рівного. Ми погуляємо. Але, я думаю, візьмемо максимально багато точок, добре проведемо час", — розповідає Іван.

Кожна команда змагається за першість на своїй дистанції.

Кожна команда змагається за першість на своїй дистанції, говорить Марія Гап’юк. На картах, які є в учасників, промарковані точки з легендами. Прийшовши на локацію, команда повинна сфотографуватися для підтвердження.

"Ми обираємо на місцевості, на якій у попередні роки змагання не відбувалися, локації, що мають прив’язку до нашої історичної пам’яті. Це можуть бути могили загиблих повстанців, місця криївок УПА, місця пам’ятних хрестів, цінні природні чи археологічні пам’ятки, якщо вони зазначені на терені місцевості, цікаві краєзнавчі об’єкти", — каже Марія Гап’юк.

"Я займався пішохідним туризмом ще в школі. Це — стандартні "паралельки". Вони мають бути через річку, через яр. Тут повинно бути все просто, бо тут немає самонаведення", — каже учасник Михайло.

Зі слів співорганізаторів, команди можуть іти маршрутами до 21:00, опісля — відпочинок. Новий старт — з 6:00. Триватимуть змагання "Стежками Героїв" до 21:00 13 травня.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube