Переїжджали дев'ять разів — тепер живуть у комунальному прихистку: як працює шелтер у Надвірній на Франківщині

16 вимушених переселенців наразі безкоштовно живуть у комунальному прихистку в Надвірній, що на Івано-Франківщині. Шелтер розрахований на 20 місць. Його відкрили у вересні 2023 року.

Про це Суспільному розповів начальник офісу соціальних послуг Надвірнянської міської ради Василь Василенко.

З його слів, прихисток облаштували за гроші з міського бюджету та громадських й благодійних організацій.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Переселенка з Донеччини Наталія Гайдоба живе у комунальному шелтері разом зі своїм сином. Зараз хлопець навчається у Прикарпатському військово-спортивному ліцеї, а її дочки переїхали до Києва. За останні два роки, каже жінка, вона з дітьми дев'ять разів змінювала житло.

"Жили то в садочках, то в школах. Спочатку у Вижниці — у спеціалізованій школі-інтернаті імені Назарія Яремчука. Потім ми переїхали в Кути — це вже Франківська область. Там жили в садочку. Згодом місяць — у шелтері від "Карітасу". Звідти ми переїхали, знайшли будинок", — розповідає Наталія Гайдоба.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Інший мешканець комунального прихистку — 53-річний Віталій Мураль із Новогродівки Донецької області. Він воював у 93 окремій механізованій бригаді "Холодний Яр". Зараз перебуває на реабілітації.

"Вдома — вибухи, сюди приїхав. Мені дали II групу інвалідності після поранення. Ще, може, доведеться їхати у Покровськ за документами на виплати. А потім чекатиму. Якщо виплати дадуть, квартиру тут куплю, напевно. Бо вдома я живу на четвертому поверсі, фізично не зможу туди бігати", — каже Віталій Мураль.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

За словами керівника офісу соціальних послуг Надвірнянської міської ради Василя Василенка, комунальний прихисток відкрили у вересні 2023 року. Перед цим упродовж 11 місяців робили ремонт. У шелтері є сім житлових кімнат. Право на поселення мають люди, які виїжджають з місць, де ведуться бойові дії, або з окупованих територій.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"На весь ремонт ми витратили приблизно 6 мільйонів гривень. Трошки більше, як 2 мільйони, — гроші міськради. Решта — від громадських і благодійних організацій. Зараз тут живуть і діти, і дорослі. Як правило, в кімнатах є по три місця. Є окремі кімнати, у яких — по два місця. Нагорі є дві кімнати, які мають свій санвузол, а всі інші користуються загальними санвузлами", — говорить Василь Василенко.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

З його слів, шелтер облаштували у гуртожитку міського управління освіти. Василенко також додав, що після закінчення війни тут житимуть діти з опорних шкіл.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube