В Івано-Франківську відкриють новий шелтер для вимушених переселенців

. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

В Івано-Франківську облаштовують новий шелтер для вимушених переселенців. Він розрахований на 80 людей, які зможуть жити там чотири роки. Будівництво прихистку здійснює громадська організація "METALAB" в межах проєкту "Ко-Хати". Які умови створили для людей з інших регіонів, читайте у репортажі Суспільного.

Новий прихисток має 33 житлові кімнати.

"На цьому етапі погодилися жити 35 людей, але ще є запити. Є люди, які також хочуть тут проживати, але вони мають прийти, подивитися приміщення, обрати собі кімнату і ухвалити рішення", — говорить менеджерка шелтеру Марина Дарноступ.

Марина Дарноступ. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Менеджерка з будівництва Юлія Русило каже: люди, які проживатимуть у новому прихистку, сплачуватимуть тільки за комунальні послуги та обслуговування будинку. Тож платитимуть 1 400 грн на місяць за кімнату. Додатково також потрібно оплачувати за водо- та електропостачання.

"У це входять дрова, послуги пічника та адміністратора, які будуть займатися комунальними питаннями. Адміністратор матиме зв'язок з гуманітарними організаціями, збиратиме запити від людей", — каже Юлія Русило.

Юлія Русило. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Для опалення у шелтері встановили твердопаливний котел українського виробництва вартістю 800 тис. гривень.

"Коли вимикали світло, ми дуже переживали, як забезпечити безперебійне живлення. Тому в нас є навіть перетворювач, акумулятор. За умов повного блекауту ми все одно зможемо обігрівати житло", — говорить архітектор Назарій Днесь.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

За його словами, спільними для користування у шелтері будуть відпочинкова дитяча зона, коворкінг, пральня, а ще — кухня та їдальня, де залишили автентичні дерев'яні панелі, які тут встановлені з 70-х років минулого століття.

"Частково реставрували, частково відмивали, бо це — не тільки красиве дерево, а і деревно-стружкова плита. Тут була заміна вікон, хоча ми всіма силами намагалися врятувати старі вікна", — розповідає Назарій Днесь.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Будівництво прихистку розпочали у червні 2022 року. Вартість проєкту склала 280 тис. доларів. Більшість цих грошей, каже менеджерка з будівництва Юлія Русило, — грантова підтримка з Німеччини та Швеції.

"Ми робили перепланування, ванні кімнати. Дах відремонтували та утеплили. Зараз проводимо одну з наймасштабніших робіт — це утеплення фасаду. Внутрішні роботи теж вартісні. Це була повністю демонтована стара штукатурка, уражена грибком. Ми також вирівняли підлогу бетоном, постелили лінолеум", — говорить Юлія Русило.

За словами менеджерки Марини Дарноступ, перших жителів у новий шелтер заселять 15 березня 2023 року.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!