На Івано-Франківщині облаштовують шелтер для прийомних сімей переселенців. Репортаж

. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

У Тлумачі, що на Івано-Франківщині, на базі колишньої школи-інтернату завершують облаштування шелтера для внутрішньо переміщених прийомних сімей. Прихисток розрахований на 150 людей, які житимуть у 37 кімнатах. Приймати переселенців з дітьми на проживання розпочнуть за два тижні, коли шелтер умеблюють.

Про це Суспільному розповів представник громадської організації "MetaLab", яка керує в шелтері завершальними роботами з облаштування, Максим Дарноступ.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

За словами виконувачки обов'язків директора Івано-Франківського обласного центру соціальної підтримки дітей та сімей Любові Палюги, створювати шелтер розпочали у березні 2022 року в будівлі, яка з 2019 стояла пусткою. Керівниця каже: до будівельних робіт й облаштування прихистку для переселенців долучилися чотири благодійні організації.

Любов Палюга: "До облаштування прихистку для переселенців долучилися благодійні організації". Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Це — Міжнародна організація з міграції, яка зробила в цьому приміщенні повністю ремонт. Організація "СОС Дитячі містечка" закупила дитячі іграшки, розвивальні ігри, меблі. Також благодійний фонд "Рокада" надав ліжка й побутову техніку, електроплити, мультиварки, електрочайники, постільну білизну", — розповідає Любов Палюга.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Завершальні роботи з облаштування проводить громадська організація "MetaLab" за фінансової підтримки міністерства закордонних справ Німеччини та німецької гуманітарної організації "Sign of Hope", які надали 45 тис. євро, розповідає Максим Дарноступ.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Робилися розводки, встановлювали бойлери, холодильники. Електрику проводили, всі точки під'єднання, щоб все було під техніку. Відремонтували каналізацію. Підрядник почав завозити й монтувати меблі. Ставимо ліжка, стелажі, столи, стільчики — тобто укомплектовуємо під кількість людей в кімнаті", — каже Максим Дарноступ.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Любов Палюга каже: першочергово до шелтера в Тлумачі заселятимуть сім'ї опікунів, піклувальників, прийомні сім'ї, також є можливість перемістити увесь будинок сімейного типу. Готуються тут й до можливих блекаутів.

"Є буржуйка типу "булер'ян", що опалюватиме це приміщення. Зараз шукаємо благодійників, які допомогли б облаштувати польову кухню в разі відключення електроенергії", — говорить Любов Палюга.

Максим Дарноступ: "Роботи з облаштування шелтера здійснюються за фінансової підтримки міжнародних партнерів". Фото: Суспільне Івано-Франківськ

З її слів, в укритті шелтера поки що не вдалося зробити ремонт. Зараз шукають благодійника, який би взявся і за це приміщення.

"Під час дощів підходить з-під підлоги вода. Її — не багато, але вона дає сирість і важко дихати", — каже Любов Палюга.

Право проживати у шелтері переселенці матимуть на період дії воєнного стану і ще мінімум рік після його завершення, говорить виконувачка обов'язків директора Івано-Франківського обласного центру соціальної підтримки дітей та сімей Любов Палюга.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube