Після припинення фінансування від Агентства з міжнародного розвитку USAID, шелтери у Дніпрі, у яких живуть переселенці з Донеччини та Луганщини, шукають нових партнерів. Як вплинуло скорочення донорської допомоги на роботу прихистків — читайте у матеріалі Суспільне Донбас.
У шелтері переселенців Луганщини, яким керує Ганна Рясна, нині живуть ще 94 людини.
За кошти, які надавало Агентство США з міжнародного розвитку USAID, за словами Рясної, організація змогла відремонтувати цілий поверх та створити ще 70 додаткових місць у прихистку.
"Наразі, після призупинення фінансової допомоги від USAID, знайти партнерів, щоб зробити ремонт та закупити меблі, непросто. Ми побачили різних нових донорів, які виходять і пропонують писати їм грантові заявки щодо екстреної підтримки ВПО, дітей, інтеграцію у приймаючі громади. Але дуже велика кількість донорських організацій зникла, бо пішла ця допомога", — зазначає керівниця прихистку.
У цьому шелтери живе Рішат. Чоловік нещодавно виїхав з Костянтинівки. Таке рішення чоловік ухвалив, коли російська ракета зруйнувала сусідський будинок.
"Майно стеріг, будинок, господарство. Ну, а коли вже не стало сил, почали ракети прилітати, довелося зібрати речі та виїхати. У сусіда будинок зруйнували ракетою і далі пару будинків. Мій будинок постраждав, там все посипалося. На другий день прилетіла ще одна ракета. Ну думаю, більше чекати нічого, тому я зібрався і поїхав", — розказує Рішат.
За словами керівниці, зараз кількість людей, які виїжджають з Донеччини збільшилась.
"Ресурси мізерні, зараз ми шукаємо партнерів, які б допомогли відремонтувати нову будівлю. Ми взяли в оренду приміщення на тисячу квадратів у міської ради Дніпра і шукаємо ресурси на те, щоб там розміщувати людей. Це було б ще додатково на 300 місць компактного проживання і більш строкового, це могло б надати колосальної підтримки людям, які зараз евакуюються з Донецької області", — розповідає Рясна.
Вона додає, є нові донори, які пропонують гранти, зокрема для підтримки переселенців.
"Ми побачили різних нових донорів, які виходять і пропонують писати їм грантові заявки, щодо екстреної підтримки ВПО, дітей, інтеграцію в приймаючу громаду- таке є. Але дуже велика кількість донорських організацій в цілому зникла, завдяки тому, що пішла ця допомога. Тому краще про сталість, ніж про щось нове", — пояснює вона.
Нових партнерів також шукають і для продовження програми реабілітації в Центрі адаптації людей з інвалідністю "Океан Добра".
"Залишилося два місяці й, на жаль, програму не продовжують. Ця програма входила до програм, які перестали фінансуватися. Ми ставимо на ноги тих, хто лежав уже не один рік. Від нас люди йдуть уже в іншому стані. Вони до будинків для літніх людей приїжджають уже не так званими "дровами", а приїжджають у ходунках", — розказує голова Центру адаптації людей з інвалідністю "Океан добра" Ольга Волкова.
В Центрі "Океан добра" живуть люди з інвалідністю — після інсультів, хронічних хвороб, поранень. Серед них й Людмила переселенка з Курахового. Жінка у березні минулого року поблизу свого будинку під час обстрілу отримала осколкові поранення ніг.
"В мене три перелами на одній нозі і уламковий на іншій. Я реабілітацію тут проходжу і вже краще, вже почала ходити. Я на колясці їздила, а це вже як зняли, почала ходити", — розказує жінка.
Як розказує Ольга Волкова, наразі до їх Центру щодня привозять людей з Покровська, Добропілля та Костянтинівки. За три роки своєї роботи тут прихистили понад три тисячі людей, з яких 2 727 — з Донеччини. 24 березня — три роки як створили шелтер.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, WhatsApp, Facebook, YouTube, TikTok, Instagram