400 тисяч гривень збирає фонд "Нове майбутнє", щоб закінчити ремонт в шелтері для переселенців. Мають два будинки, другий придбали нещодавно — теж для переселенців з Донецької області. Опікуються здебільшого, людьми з інвалідністю, зараз прихистили близько сорока.
Шелтер для переселенців в Дніпропетровській області
За словами керівника благодійного фонду "Нове майбутнє" Олександра Нікіфорова, ще один будинок, на Дніпропетровщині, купили нещодавно, бо все більше переселенців привозять з Донеччини, а заселяти їх нікуди.
У шелтері в Дніпропетровській області планують обладнати свердловину, побудувати вбиральні, закінчити ремонт в спальних кімнатах, закупити меблі та облаштувати подвір'я. Грошей не вистачає, за словами Олександра Нікіфорова, потрібні 400 тисяч гривень.
"В будівництві нам допомагають благодійні фонди, але не завжди. В основному допомагають ті, хто нас знають особисто: люди, які виїхали, ті, хто був у нас у шелтері та виїхали за кордон і звідти нам допомагають. Або у когось родичі за кордоном і допомагають. Ми пишемо про такі суми — 400 тисяч, 200 тисяч, але за весь час зборів, зібрали тисяч 60", — розповів керівник благодійного фонду "Нове майбутнє".
Три місяці Костянтин живе у цьому шелтері. Виїхав з Покровська, бо місто щодня обстрілюють російські окупанти.
"Я їхав у нікуди, бо склалася така життєва ситуація, що я лишився сам. У мене нікого немає. Я не хотів нікуди виїжджати, доки не стала дуже серйозна ситуація. Напруженість відчувалася прямо в повітрі. Обстріли все ближче і ближче були", — розказав переселенець з Покровська Костянтин.
Живе разом з чоловіками, які теж евакуювалися з різних міст Донеччини. Їх у цьому будинку поки шестеро, разом допомагають робити ремонт волонтерам.
"На цей момент у нас дуже серйозна проблема з опаленням. Дрова, все це треба заготовляти, води не вистачає у нас. Колодязь, а води мало, не вистачає", — пояснив Костянтин.
Шелтер для переселенців у Дніпрі
У іншому шелтері в Дніпрі живе понад 30 переселенців. 85-річну Марію вивезли з Костянтинівки. Живе тут з донькою та онуком, за її словами, квартиру орендувати дорого, переїжджати їм нікуди.
"Там стріляли щодня. Я не спала, не могла жити там. Бахкали. Балкон розбили повністю, вилетіли вікна в кухні, в спальні. Добре, що я виїхала, так би я загинула там", — розказала переселенка з Костянтинівки Марія.
Більшість переселенців у шелтері — з інвалідністю. Інна теж з Костянтинівки, тут живе понад рік. Приглядає за тими хто не може самостійно про себе піклуватися.
"Знайшла своїх бабусь, я за ними доглядаю, живу з ними. Роботи немає, в мене теж проблема трошки. Я не інвалід, але теж рух обмежений, за такими я і доглядаю", — поділилась переселенка з Костянтинівки Інна.
Кошторис утримання цього шелтера — щонайменше орендна плата та комунальні послуги, які за словами Олександра, становлять близько тисячі доларів на місяць. Також видатки на продукти: людей безкоштовно годують тричі на день.
За словами Олександра, щодня телефонують з лікарень й волонтери, які евакуюють людей, просять забрати переселенців.
"Їх з кожним разом все більше і більше. Ми займаємося такою вразливою категорією, це люди з інвалідністю, багато організацій, які в Дніпрі є, не займаються такими людьми", — зазначив Олександр Нікіфоров.
"Дуже часто телефонують з лікарень і просять забрати людей, адже не завжди є змога. Кажуть: якщо ви не заберете, ми будемо змушені їх вивести на лавочку і просто покинути. Був навіть такий випадок, що я приїжджав і чоловіка забирав саме з лавочки під лікарнею, тому що я не встигав, запізнювався. І вони його дійсно вивели і покинули".