Лікарня інтенсивного лікування у Добропіллі — наразі єдина на весь Покровський район Донеччини. За словами директора Вадима Бабкова, медзаклад, як і раніше, обслуговує Добропільську та прилеглі громади, а тепер ще й — громади, які опинилися у прифронтовій зоні: Покровську, Мирноградську, Селидівську. У лікарні через наближення бойових дій бракує фахівців: близько ста співробітників, серед яких висококваліфіковані лікарі — виїхали. Медзаклад продовжує приймати, зокрема, поранених через обстріли цивільних і надавати допомогу людям з хронічними хворобами, яких доправляють із прифронтових сіл.
Яку допомогу надають, з якими травмами звертаються пацієнти та яких фахівців бракує у лікарні — у репортажі Суспільне Донбас.
Житель Покровська Валерій розказує, які поранення отримав через обстріл 12 січня. Це було пообіді, згадує він.
"Тут до стегна не долетів уламок. Такий, із палець. Я його висмикнув. А тут — палець перебило, воно прилипло — не відірвеш. Воно присмажується конкретно, як м'ясо на сковорідці", — розповів житель Покровська Валерій.
"Вийшов із ванної, зайшов до зали. Там обігрівач у мене стояв газовий. Щоб витертись. У хаті ж холодно, немає ні світла, нічого. Почав витиратися біля нього. Та одразу прилетіло. Чотири дірки у вікні", — говорить він.
У лікарні Добропілля чоловіка прооперували. Пальці вдалося врятувати.
"Лікар сказав: раз Бог дав п'ять пальців — залишимо п'ять і буде п'ять працювати", — каже чоловік.
Житель Покровська Юрій розповідає про поранення.
"Спочатку покришка лопнула. Розвернувся. Метрів 100 від мене — дим пішов. І ото з велосипеда впав. Полежав трішки, поки підібрали. Я ходжу зараз, кульгаю потихеньку. Якщо заживе трішки, потім у Краматорськ треба їхати у опіковий, і шкіру додавати", — розповів про поранення житель Покровська Юрій.
Зараз у травматологічному відділенні, розрахованому на 40 ліжок, близько 20 пацієнтів. П'ятеро — з мінно-вибуховими травмами, розповідає травматолог Геннадій Разумников.
"Поєднана травма. Коли один травматолог, у якого дві, всього дві руки, ось на таку тяжку травму. Один. Хоча б ще дві руки. І анестезіолог-реаніматолог, який поряд. Таке буває рідко, але коли буває", — розповів травматолог Геннадій Разумников.
В іншій палаті травматології — подружжя з Котлиного. Вони тут півтора місяця. У грудні через хронічну хворобу чоловікові ампутували ногу. Жінка каже: була вдома і якраз збиралася до нього в лікарню, коли почався обстріл.
"Якісь граблі літають! Красні такі. Все сиплеться, б'ється об підлогу і вибухає. Оце я побачила у свої 80 років. Наша хата повністю згоріла, немає. Нам немає де жити. В чому є, в тому приїхали, що люди дали", — каже жителька Котлиного Ніна.
"А там, може, вивезуть волонтери. Обіцяють вивезти десь. Чи у будинок пристарілих, чи квартиру якусь знайдуть", — говорить житель Котлиного Микола.
Палатною медсестрою у відділенні працює Анастасія. Каже, пацієнти з прифронтових населених пунктів потрапляють до них без документів і речей.
"Люди залишаються без домівок, без документів. Їх привозять сюди, по суті, безхатьками. Всі медикаменти, які є, ми використовуємо для поранених. Евакуюємо потім далі, бо людям повертатися нікуди. Це Покровська громада частіше всього, бо ми — єдина лікарня на район, яка залишилася і працює досі, слава Богу", — каже палатна медсестра Анастасія.
Директор Добропільської лікарні інтенсивного лікування Вадим Бабков каже: медзаклад, як і раніше, обслуговує Добропільську громаду, а тепер ще й Покровську, Мирноградську та Селидівську. Фахівців — бракує.
"Ми зараз десь 80% медичної допомоги зберегли. Середній і молодший медичний персонал — у повному обсязі укомплектований. Маємо ми проблеми тільки з лікарями. Не вистачає нам терапевта, у нас розрахувався і виїхав ендокринолог. Гінекологи — майже всі. Не вистачає травматологів, не вистачає анестезіологів. Близько ста людей виїхало. Залишилося приблизно 430 працівників", — говорить директор Добропільської лікарні інтенсивного лікування Вадим Бабков.
Від початку року, каже Бабков, до лікарні доправили близько 50 поранених через обстріли цивільних. Терапевтичне та неврологічне відділення — переповнені хворими з хронічними недугами.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, WhatsApp, Facebook, YouTube та Instagram
Матеріал виготовлено за сприяння Міжнародного Фонду Страхування Журналістів від Асоціації “Незалежних Регіональних Видавців України”, що є складовою програми підтримки Voices of Ukraine, яку координує European Centre for Press and Media Freedom. Voices of Ukraine реалізується у межах Ініціативи Hannah-Arendt-Initiative і фінансується German Federal Foreign Office. Програма забезпечує страхування журналістів, але не впливає на редакційну політику, даний матеріал містить виключно погляди та інформацію, отриману редакцією.