Перейти до основного змісту

Підводне розмінування. Як працюють водолази-сапери ДСНС на Донеччині: репортаж

При температурі повітря 10 градусів, а води — +6 — так водолази Донеччини шукають вибухонебезпечні предмети у водоймі. Про ймовірну небезпеку рятувальникам повідомила місцева влада.

Робота відділення водолазів — у репортажі.

Дослідити дно цієї водойми водолазів-саперів Державної служби з надзвичайних ситуацій попросила місцева влада, за словами начальника відділення підводного розмінування Андрія Сергієнко, тут вже знаходили вибухонебезпечні предмети.

"Цивільне населення повідомило до керівництва громади. На цій локації були знайдені вибухонебезпечні предмети: це протитанкові гранати, сім одиниць. Знищуються накладним зарядом, для цього водолази отримують додаткову кваліфікацію — водолаз-підривник, що надає змогу проводити знищення вибухонебезпечних предметів у воді", — каже Андрій Сергієнко.

Водолази-сапери ДСНС мають дослідити дно водойми на вибухонебезпечні предмети, Донецька область, 15 листопада 2024 рік. Суспільне Донбас/Дар’я Британ

За словами Андрія Сергієнка, на цій водоймі працює відділення водолазів — з шістьох ДСНСників, а також двоє медиків. На Донеччині є два таких відділення.

"Обстеження дна буде проводитись так званим методом равлика — це рух водолаза вправо, його відпускають на один метр, тоді водолаз рухається вліво. Так по черзі, переходячи з однієї локації на іншу", — пояснює Андрій Сергієнко.

Водолази-сапери ДСНС мають дослідити дно водойми на вибухонебезпечні предмети, Донецька область, 15 листопада 2024 рік. Суспільне Донбас/Дар'я Британ

Водолази-сапери Андрій Лебединець та Ілля Варушкін занурюються по черзі.

"По першим відомостям десь 4-5 метрів на даній ділянці, де ми будемо занурюватися. Але у нас максимальне занурення — це 12 метрів, у нас є допуск на 12 метрів занурюватися", — розповідає водолаз-сапер морського відділення підводного розмінування Андрій Лебединець.

"Тяжкість умов — це слабка видимість в водоймі та температура зовнішнього середовища. Зараз от приблизно 10 градусів на вулиці і 6 градусів — температура води", — каже водолаз-сапер Андрій Лебединець.
Водолази-сапери ДСНС мають дослідити дно водойми на вибухонебезпечні предмети, Донецька область, 15 листопада 2024 рік. Суспільне Донбас/Дар’я Британ

Водолаз-сапер відділення підводного Ілля Варушкін провів під водою три години, вибухонебезпечних предметів не знайшов: "В таких погодних умовах можна бути 4-5 годин не більше. Бо костюми мокрі, вони певний час будуть захищати, але тут важко підлаштуватися".

Під час занурення водолазів — на березі станція зв'язку і страхуючий. Він тримає водолаза на мотузці, чує його дихання та може в будь-який момент зв'язатися з ним, говорить Ілля.

Станція зв'язку на березі під час занурення водолазів, Донецька область, 15 листопада 2024 рік. Суспільне Донбас/Дар’я Британ

У разі небезпеки водолаз смикає за мотузку більше трьох разів.

"Якщо щось трапляється з водолазом, то він пірнає за ним, щоб надати допомогу. Бувають заплутання, судоми — він подає сигнал і страхуючий йде", — пояснює Ілля.

Водолази-сапери ДСНС вибухонебезпечні предмети водойма Донецька область 15 листопада 2024 рік. Суспільне Донбас/Дар’я Британ

Під час цієї перевірки дна цієї водойми вибухонебезпечних предметів рятувальники не знайшли.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, WhatsApp, Facebook, YouTube та Instagram

Матеріал виготовлено за сприяння Міжнародного Фонду Страхування Журналістів від Асоціації “Незалежних Регіональних Видавців України”, що є складовою програми підтримки Voices of Ukraine, яку координує European Centre for Press and Media Freedom. Voices of Ukraine реалізується у межах Ініціативи Hannah-Arendt-Initiative і фінансується German Federal Foreign Office. Програма забезпечує страхування журналістів, але не впливає на редакційну політику, даний матеріал містить виключно погляди та інформацію, отриману редакцією.

Топ дня

Вибір редакції