Перейти до основного змісту

"Глибока шана до його подвигу". На Донеччині відкрили стелу на честь Дмитра "Да Вінчі" Коцюбайла

Стела на честь "Да Вінчі" на Донеччині. Окремий батальйон Вовки Да Вінчі/Facebook

1 листопада, у день народження українського військового та Героя України Дмитра Коцюбайла на псевдо "Да Вінчі", у Донецькій області встановили стелу на його честь.

Про це розповіли на Facebook-сторінці окремого батальйону "Вовки Да Вінчі".

Стелу відкрили у Донецькій області бійці окремого батальйону, який назвали на честь "Да Вінчі", та побратими Дмитра. Її встановили біля в'їзду у Донецьку область.

Її створив український художник Саша Ком'яхов, який є автором візуальної айдентики батальйону "Вовки Да Вінчі", а також бойового шеврону підрозділу, який вручав бійцям Да Вінчі, розповіли на сторінці батальйону.

"Встановлення цього меморіалу саме в цьому регіоні має глибоке символічне значення, адже саме тут Дмитро воював проти російського загарбника з 2014 року до 2023 року, коли героїчно загинув, захищаючи Україну".
Бійці батальйону біля стели на честь "Да Вінчі". Окремий батальйон Вовки Да Вінчі/Facebook
"Відкриття стели на його честь є виявом глибокої шани до його подвигу. Це місце буде нагадуванням про жертовність і силу духу тих, хто бореться за вільну Україну, та важливістю пам’ятати і вшановувати героїв, які віддали своє життя за нашу спільну свободу", — написали на сторінці бригади.

Що відомо про Дмитра "Да Вінчі" Коцюбайла

Дмитро Коцюбайло народився 1 листопада 1995 року в селі Задністрянському, нині Бурштинської громади Івано-Франківської області. Освіту здобував у Бовшівській загальноосвітній школі та вчився на художника в Івано-Франківському професійному будівельному ліцеї.

На війні Дмитро з 18 років, туди потрапив одразу після Революції Гідності. У 2014 році отримав важке поранення в Пісках Донецької области, після одужання повернувся на фронт. До початку повномасштабного вторгнення був добровольцем, потім вступив у ЗСУ. Вісім років готувався сам та готував інших до "великої" війни.

"Спочатку наш підрозділ направили на запорізький напрямок, щоб не дати росіянам пройти до Запоріжжя і прорватися до Дніпра. Потім мене покликали у Київ, бо маю досвід роботи з артилерією. Коли російські війська почали рухатися на Бориспіль, ми нанесли якісне вогневе ураження, знищили понад 20 одиниць техніки та “Бук”, — розповідав Дмитро Суспільному у проєкті "Командири, до перемоги!".

Далі були дніпровський та херсонський напрямки, а згодом Луганщина: "Ми були у Лисичанську, Білогорівці, Золотому. А зараз воюємо за мою рідну Донеччину, мій другий дім". Ось що "Да Вінчі" казав про незалежність: "Це можливість говорити українською, носити шеврон та захищати свою країну".

30 листопада 2021 Дмитро Коцюбайло був відзначений званням Героя України за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України.

У 2022 році отримав звання молодшого лейтенанта. "Да Вінчі" загинув 7 березня 2023 року на Бахмутському напрямку.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, WhatsApp, Facebook, YouTube та Instagram

Топ дня

Вибір редакції