Перейти до основного змісту

Виповнилося би 29: в Києві вшанували пам'ять Дмитра "Да Вінчі" Коцюбайла

Вшануванні пам'яті Дмитра Коцюбайла, який похований на Аскольдовій могилі в Києві, 1 листопада 2024 р. Cуспільне/Дар'я Григоренко

У Києві 1 листопада вшанували пам'ять Дмитра "Да Вінчі" Коцюбайла, який похований на Аскольдовій могилі. Сьогодні загиблому військовому виповнилося би 29 років.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного Дар'я Григоренко.

"Віддали шану командиру та всім полеглим побратимам, які загинули за Україну. Забуваючи їх, ми втрачаємо значну частку того, що вони для нас зробили", — сказав санітар медичної служби "Вовки Да Вінчі" Олексій Новіков.

Вшануванні пам'яті Дмитра Коцюбайла, який похований на Аскольдовій могилі в Києві, 1 листопада 2024 р. Cуспільне/Дар'я Григоренко

Вшануванні пам'яті Дмитра Коцюбайла, який похований на Аскольдовій могилі в Києві, 1 листопада 2024 р. Cуспільне/Дар'я Григоренко

"Такі герої, які є синами України, загинули і гинуть далі через те, що в деяких людей в голові Росія. Без вшанування пам'яті героїв ми ніхто", — вважає киянка Діна.

Голова Організації українських націоналістів Богдан Червак зазначив, що сьогодні також вшановують річницю смерті військового та політичного діяча Андрія Мельника.

"Вшанування надає нам сили, бо ми в молитві за героями відчуваємо історичну тяглість наших історичних змагань від Коновальця до «Да Вінчі»", — говорить він.

Що відомо про Дмитра "Да Вінчі" Коцюбайла

Дмитро Коцюбайло народився 1 листопада 1995 року в селі Задністрянському, нині Бурштинської громади Івано-Франківської області. Освіту здобував у Бовшівській загальноосвітній школі та вчився на художника в Івано-Франківському професійному будівельному ліцеї.

На війні Дмитро з 18 років, туди потрапив одразу після Революції Гідності. У 2014 році отримав важке поранення в Пісках Донецької области, після одужання повернувся на фронт. До початку повномасштабного вторгнення був добровольцем, потім вступив у ЗСУ. Вісім років готувався сам та готував інших до "великої" війни.

"Спочатку наш підрозділ направили на запорізький напрямок, щоб не дати росіянам пройти до Запоріжжя і прорватися до Дніпра. Потім мене покликали у Київ, бо маю досвід роботи з артилерією. Коли російські війська почали рухатися на Бориспіль, ми нанесли якісне вогневе ураження, знищили понад 20 одиниць техніки та “Бук”, — розповідав Дмитро Суспільному у проєкті "Командири, до перемоги!".

Далі були дніпровський та херсонський напрямки, а згодом Луганщина: "Ми були у Лисичанську, Білогорівці, Золотому. А зараз воюємо за мою рідну Донеччину, мій другий дім". Ось що "Да Вінчі" казав про незалежність: "Це можливість говорити українською, носити шеврон та захищати свою країну".

30 листопада 2021 Дмитро Коцюбайло був відзначений званням Героя України за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України.

У 2022 році отримав звання молодшого лейтенанта. "Да Вінчі" загинув 7 березня 2023 року на Бахмутському напрямку.

Топ дня

Вибір редакції