Перейти до основного змісту

"Сиджу на вулиці, вдома темно — немає світла". Частина Покровська без електрики: коли відновлять та як живуть там люди

Понад два місяці без електроенергії живуть мешканці мікрорайону Динас у Покровську Донецької області. Магазини працюють на генераторах. Відновити електропостачання наразі неможливо через обстріли з боку російських військ. Як живуть люди в таких умовах — репортаж з прифронтового міста Донеччини.

Біля свого під’їзду, просто неба, плете шкарпетки переселенка з Авдіївки Тетяна. Жінка розповідає, що через відсутність електроенергії вдома, так проводить своє дозвілля останні два місяці.

Жінка на вулиці в'яже шкарпетки. Покровськ, Донецька область. Кадр з відео/Суспільне Донбас

"Сиджу на вулиці, вдома темно — немає світла. Є газ, поки що. Сидимо ось тут — мерзнемо"
жителька Покровська Тетяна

"Нема куди нам евакуюватися, грошей немає. Пенсію не отримую — вересень, жовтень — не отримала, бо треба пройти ідентифікацію, а де я її пройду? Пішки не підеш, де тут найближче. Раніше можна було у Мирнограді, а тепер там і у нас немає. Якщо в Добропіллі, я пішки не дійду. Транспорту немає", — говорить переселенка.

На генераторах працюють крамниці місцевого підприємця Миколи. Чоловік запевняє, що, залишається працювати у місті на прохання людей. За паливом їздить у Добропілля, за 20 кілометрів.

Підприємець, власник крамниць у Покровську. Кадр з відео/Суспільне Донбас

"Дуже важко — три магазини, морозильна камера, морозиво — виживаємо на генераторах. Щоб люди могли шматочок м'яса купити. Постійно купуємо бензин, пропан балони. Через день — по 15 балонів газу, 17 тисяч йде у мене на 2 дні. У мене гроші тануть, скоро я відчуваю, якщо найближчим часом світло не з'явиться, то доведеться закривати всі магазини. Люди просто голодуватимуть", — розповів підприємець.

На вулиці у мікрорайоні "Динас" працюють генератори. Жовтень, 2024 рік. Покровськ, Донецька область. Кадр з відео/Суспільне Донбас

Аби зарядити техніку, на електроскутері в сусідній населений пункт до сина їде місцевий житель Володимир. Чоловік каже, зимуватиме у місті, має власну зарядну станцію.

Житель Покровська їде на електроскутері. Кадр з відео/Суспільне Донбас

"Купив акумулятор, конвертер і зарядне. Десять з половиною тисяч гривень коштує усе. Оце підзаряджаю, а, якщо скінчився заряд, їду у селище, там, де є світло. У мене котел витискає до половини квартири без насосу — без електрики, й це добре. Якщо на пів хати тепло йде, воно скрізь розходиться", — розповідає Володимир.

Місцевий житель Олег розповідає, має індивідуальне опалення, але увімкнути його за відсутності світла, не зможе.

"Півтора — два місяці без світла. Зараз добре хоч стало холодно, можна борщик зварити, поставити кудись на балкон. У мене індивідуальне опалення, я живу в триповерховому будинку — у мене своє опалення газове, але там насос стоїть, а без насоса я не можу опалюватись. Газ є, а опалення я не можу запустити. Це найстрашніше, а так у мене було б тепло", — бідкається чоловік.
Пошкоджений обстрілами армії РФ будинок у Покровську. Кадр з відео/Суспільне Донбас

Електроенергія в мікрорайоні Динас відсутня через російські обстріли міста, пояснює начальник Покровської військової адміністрації Сергій Добряк.

"Ворог просто руйнує приватні, багатоквартирні будинки. Критичну інфраструктуру вже зруйнував на 80 відсотків. У місті немає великої води, частково немає газопостачання, електропостачання. На 40 відсотків його немає й відновити вже буде неможливо", — розповів начальник Покровської МВА.

За словами Добряка, у місті залишається майже 12 тисяч людей. Лінія фронту від Покровська — майже за сім кілометрів.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, WhatsApp, Facebook, YouTube та Instagram

Матеріал виготовлено за сприяння Міжнародного Фонду Страхування Журналістів від Асоціації “Незалежних Регіональних Видавців України”, що є складовою програми підтримки Voices of Ukraine, яку координує European Centre for Press and Media Freedom. Voices of Ukraine реалізується у межах Ініціативи Hannah-Arendt-Initiative і фінансується German Federal Foreign Office. Програма забезпечує страхування журналістів, але не впливає на редакційну політику, даний матеріал містить виключно погляди та інформацію, отриману редакцією.

Топ дня

Вибір редакції