Перейти до основного змісту

Готують на подвір’ях та зберігають продукти на вулиці. Жителі міста Родинське на Донеччині понад місяць без електрики

Жителі Родинського Покровської громади, що на Донеччині, більше місяця живуть без електропостачання. 18 вересня російські війська пошкодили електромережі. Чи ремонтують їх наразі та коли відновлять електроенергію в місті — розбиралися журналісти Суспільне Донбас.

Місцева жителька Родинського Покровської громади Ірина показує, як у дворі переобладнали вулик та зберігають там продукти, бо вдома, каже жінка, все псується.

"Ось таке ми придумали. Ну що робити? От трохи продуктів тут. У кухні почали топити та в хаті — то зараз воно все псується", — бідкається Ірина.
Вулик замість холодильника. Кадр з відео/Суспільне Донбас

Без електроенергії жителі Родинського понад місяць, російські війська розбили електромережі. У Світлани генератора немає. Жінка каже, продукти майже не купує.

"А я п'ю чай, сьогодні з печивом, завтра сир пішла взяла. У мене вже підшлункова, ночами не сплю. Отак і живу", — розповіла Світлана.

Родинське. Донецька область. Кадр з відео/Суспільне Донбас

Жителі міських двоповерхівок просто неба готують м’ясо у дворі. Облаштували мангал, розповідає місцевий житель Олександр

"Якийсь геноцид населення. Чому? Тому що — Покровськ зі світлом, Мирноград частково зі світлом, Білицьке, Гришине — навколо всюди світло є. І тільки Родинське одне всередині повністю відрубали від світла. Вже місяць просто виживаємо", — розповів чоловік.
Жителі Родинського купили генератор та вмикають його на кілька годин, щоб зарядити гаджети. Кадр з відео/Суспільне Донбас

Купили генератор, допомагають сусідам заряджати гаджети, додає він.

"За годину — 700, майже літр бензину. Включаємо на дві години — от в мене тут є переноска, люди виходять й у кого немає — заряджаються з нами", — ділиться Олександр.

Щоб продукти не псувалися, вішають їх за вікно, бо холодильники не працюють. Вісімдесяти семирічна Інеса розповідає: продукти їй купують на один день, зберігає їх у такий спосіб.

Інеса, жителька міста, 87 років. Кадр з відео/Суспільне Донбас

"Ось молоко, от купили мені гарбуз сьогодні і сир. Молоко, звісно, скисає миттєво. На один раз — сметана, супчика трошки", — показує пенсіонерка.

Нагрівальний бак без електропостачання не працює, тож гарячої води немає, прати жінці доводиться вручну. Гріє воду та готує на грубці.

"Ще в мене залишки вугілля є — колись від чоловіка з Краснолиманської (шахти — ред.) привозили мені вугілля, а тепер уже все. Залишками палю і дрова купую. Дуже погано: ні телевізора, ні електрики — нічого. Погано", — бідкається Інеса.

Місцеві мешканці готують обід на мангалі. Кадр з відео/Суспільне Донбас

Хто обслуговує електромережі в Родинському

"У десяти населених пунктах громади також немає світла. В Родинському немає світла вже більше місяця, також відновити неможливо", — розказав начальник Покровської військової адміністрації Сергій Добряк.

Як повідомив на своїй сторінці в Фейсбук начальник Донецької обласної військової адміністрації Вадим Філашкін, електромережі в Родинському обслуговує Державне підприємство "Регіональні електричні мережі".

У відповідь на офіційний запит Суспільне Донбас на підприємстві повідомили, що Родинське не віднесене до місць провадження їхньої ліцензійної діяльності та перенаправили запит до "ДТЕК Донецькі електромережі".

У ДТЕК Суспільному повідомили, що Родинське живиться від підстанції місцевої шахти, яка заживлена від мереж ДП "Регіональні електричні мережі".

24 жовтня Суспільне Донбас направив запит до Донецької військової адміністрації з проханням пояснити — хто має здійснювати ремонт електромереж у Родинському та коли відновлять електропостачання. Відповіді станом на 28 жовтня не отримали.

За даними пресслужби Покровської МВА, станом на вересень у Родинському проживали понад 4 тисячі людей.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, WhatsApp, Facebook, YouTube та Instagram

Матеріал виготовлено за сприяння Міжнародного Фонду Страхування Журналістів від Асоціації “Незалежних Регіональних Видавців України”, що є складовою програми підтримки Voices of Ukraine, яку координує European Centre for Press and Media Freedom. Voices of Ukraine реалізується у межах Ініціативи Hannah-Arendt-Initiative і фінансується German Federal Foreign Office. Програма забезпечує страхування журналістів, але не впливає на редакційну політику, даний матеріал містить виключно погляди та інформацію, отриману редакцією.

Топ дня
Вибір редакції