Перейти до основного змісту

Деколонізація на Донеччині: в регіоні не перейменували понад 800 топонімів — пояснення обласної влади

Стела Донецької області, вересень 2024 рік. Суспільне Донбас/Юлія Підгола

Понад вісімсот топонімів з 3711-ти не перейменували в Донецькій області за законом про деколонизацію.

Про це повідомили на сайті Донецької обласної адміністрації.

За даними ОДА, підлягали перейменуванню на Донеччині 3711 назв вулиць, площ та інших географічних об’єктів. Вони мали отримати нові назви — відповідно до Закону України "Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії" на території Донеччини

"Органи місцевого самоврядування перейменували 2905 топонімів, залишаються не перейменованими 806 об’єктів на тимчасово окупованих територіях Маріупольського та частково Волноваського районів", — повідомили в обладміністрації.

Що відомо про перейменування на Донеччині

19 вересня Верховна рада ухвалила постанову про перейменування понад 300 населених пунктів під час декомунізації. В Донецькій області дерусифікували понад сорок сіл та селищ у Бахмутському, Волноваському, Горлівському, Донецькому, Кальміуському, Маріупольському, Покровському районах.

Як йдеться у Постановіреєстр №12043 Верховної Ради України "Про перейменування окремих населених пунктів та районів", в Донецькій області нові назви отримав 41 населений пункт. Так на Донеччині перейменували п’ять сіл Первомайське. Також тепер немає сіл Пушкіне, Перше Травня, Новий Труд, Московське та Ванюшкине тощо.

Деяким населеним пунктам повернули історичні назви: замість Мічуріне у Кальміуському районі — тепер село Грінталь. Це перша назва села, що у ХІХ столітті засноване як німецьке, лютеранське поселення.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

Топ дня

Вибір редакції