"Поїду в будинок для літніх людей". З міста Білицьке Покровського району евакуюють людей з інвалідністю

Ексклюзивно

Місто Білицьке Добропільської громади Донеччини — за 25 кілометрів від фронту. Його населення від початку повномасштабної війни збільшилося з 8 до 9 тисяч — приїхали ті, хто евакуювалися з прифронтового Покровська та району, розказав Суспільне Донбас заступник міського голови Добропілля Віталій Головатенко. Наразі тут також триває евакуація: вивозять літніх та хворих людей.

Яка ситуація в місті Донеччини — у матеріалі.

Жительці Білицького Раїсі — 91 рік. Жінка розказує: вона — самотня, попри те, що родичі — є.

"Пропрацювала тридцять років поштаркою. Чоловік помер у 2002 році. Вночі якийсь стукіт був. Отак ми живемо. Є в мене донька, 72 роки. Але зять не хоче мене (доглядати — ред.). І онук не хоче. До Полтави, у будинок для літніх людей. Я вже померла б тут, на місці. Щоб не їздити", — говорить жителька Білицького Раїса.
Жителька Білицького Раїса, Донецька область. Суспільне Донбас/Юлія Підгола

Соціальна працівниця Вікторія Котеляк доглядає за 11 літніми людьми. За словами жінки, вона сама звернулася до доброчинників, аби евакуювали двох її підопічних. Планує виїздити й сама.

"Потрошку одиноких, може, пристроїмо, а решту — може, рідня забере. І потім будемо, напевно, і ми виїжджати. Бо дуже страшно. Дуже гучно було, дуже страшно. В мене дочка в Рівному, поїдемо до дочки", — розповідає соцпрацівниця.

Евакуація люди з інвалідністю, Білицьке, Добропільська громада, Донецька область, 11 вересня 2024 рік. Суспільне Донбас/Юлія Підгола

Евакуація з Покровського района у Павлоград та Дніпро

11 вересня благодійники вивозили з Білицького двох жінок. Евакуаційник Роман каже: забирають маломобільних за заявками з усього Покровського району.

"Маломобільні люди, люди з інвалідністю, люди, які хворіють на якісь захворювання, — ми їх забираємо й веземо на евакуацію. Складність у тому, що не всі можуть звернутися : або зв'язку немає, або соцпрацівники виїхали. Буває таке, що люди самі не можуть звернутися. Саме ці люди — зараз на Павлоград, частина людей на Дніпро, і після Дніпра вже буде видно, куди. На розселення: пансіонати, геріатрія, все інше", — каже евакуаційник БФ "Схід SOS" Роман.
Евакуаційник БФ "Схід SOS" Роман, Білицьке, Добропільська громада, Донецька область. Суспільне Донбас/Юлія Підгола

За словами заступника міського голови Добропілля Віталія Головатенка, місто Білицьке Добропільської громади — за 25 кілометрів від фронту.

"Станом на 24 лютого 2024 року в місті Білицьке проживали вісім тисяч осіб. На сьогодні населення міста становить понад 9 тисяч. Жителі таких прифронтових міст, як Селидове, Мирноград, Новогродівка, Покровськ, переїжджають до міста Білицького. А за перші десять днів вересня вже зареєстровано 38 осіб, які бажають виїхати з громади", — розповів заступник міського голови Добропілля Віталій Головатенко.

Місто Білицьке, Добропільської громади, Донецька область, 13 вересня 2024 рік. Суспільне Донбас/Юлія Підгола

Віталій Головатенко додає: людей автобусами доправляють на залізничний вокзал у Павлограді.

Місто Білицьке, Добропільської громади, Донецька область, 13 вересня 2024 рік. Суспільне Донбас/Юлія Підгола

Евакуаційники "Схід SOS", за словами Романа Бугайова щодня вивозять з Покровського району Донеччини в середньому по десятеро маломобільних людей.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

Матеріал виготовлено за сприяння Міжнародного Фонду Страхування Журналістів від Асоціації “Незалежних Регіональних Видавців України”, що є складовою програми підтримки Voices of Ukraine, яку координує European Centre for Press and Media Freedom. Voices of Ukraine реалізується у межах Ініціативи Hannah-Arendt-Initiative і фінансується German Federal Foreign Office. Програма забезпечує страхування журналістів, але не впливає на редакційну політику, даний матеріал містить виключно погляди та інформацію, отриману редакцією.