Близько сотні людей вивезли з Покровського напрямку евакуаційники благодійного фонду "Крапка відліку". Доброчинники наразі пропонують безкоштовно вивезти не лише жителів прифронтового міста та громади, а й їхнє майно — меблі та інші побутові речі. Як відбувається евакуація — репортаж Суспільне Донбас.
Евакуація з Покровська: як людям допомагають вивезти майно
Благодійний фонд "Крапка відліку" активно розпочав вивозити людей з Покровського напрямку три тижні тому, розповіла Суспільне Донбас евакуаційниця організації Юлія Сокол. За її словами, евакуювали близько сотні людей.
Житло допомогли знайти декільком родинам. "Тут — або займатися пошуком житла, або — вивозити людей. Фронт наближається кожного дня", — пояснює Юлія.
Серед тих, кому БФ "Крапка відліку" допомагав 11 вересня, — Олександр Братусь.
Понад 40 років прожив у місті, 30 працював на шахті. Чоловік вантажить речі в евакуаційне авто і розповідає:
"Оцей горіх посадив зі своїми двома діточками. Я в цей під'їзд заїхав 31 травня 1985 року. А тепер виїжджати доводиться. Сім'ю треба берегти".
У його квартирі через обстріл мереж немає газу, вода — зі свердловини.
Родина вирішила евакуюватися на Дніпропетровщину, до знайомих. Їдуть своїм ходом. Евакуаційники допомагають перевезти меблі.
"Ліжка забираємо, всі меблі, що вмістяться у нашу машину вантажну, — все заберемо. Як правило, люди намагаються вивезти те, що є. Щоб не купляти нове. Вони роками купляли, заробляли, складали, намагалися щось для дітей залишити", — розповідає евакуаційниця Юлія Сокол.
Частину людей доводиться вмовляти виїхати, говорить Юлія. Так було цього разу в Покровську. Чоловік з інвалідністю, за яким доглядає сестра, евакуюватися відмовляється попри небезпеку й відсутність комунальних вигод.
"Ми отримали заявку від сестри інваліда, вони обидва літні люди. Він не може сам про себе дбати, і не може пересуватися. Вона змушена перебувати під обстрілами. Сам інвалід не виявив згоди. Але це допоки. Ми будемо навідуватися, будемо проводити бесіди", — пояснює евакуаційниця.
Жителька Покровська Тетяна говорить, що намагається вмовити брата поїхати у більш зручне й безпечне місце.
"Брат у мене, два інсульти, інфаркт пережили ми. Я хочу його евакуювати. Але евакуація неможлива, бо немає довідки від психіатра. Я хочу, щоб его евакуювали, та й мене теж. У мене спина хвора. Баночки з водою на п'ятий поверх я носити не можу", — говорить жителька Покровська Тетяна.
"Буде ще одна хвиля евакуації, якщо фронт ще наблизиться. Зараз тут лишаються люди, які дуже вірять в те, що тут можна буде жити", — вважає Юлія СОКОЛ.
У Покровську наразі немає газопостачання, через обстріл вийшла з ладу фільтрувальна станція, тому і водогін не працює.
Жителька Покровська Валентина говорить, що звикла жити в одному місці: "Мені важко навіть з міста в місто переїхати, а десь, кудись, невідомо куди — взагалі. Якщо не буде опалення — не знаю, тоді буде видно".
"Так хто ж з дому хоче їхати? Якщо в гості, то можна. А так, назавжди, ніхто не хоче їхати", — додає жителька Покровська Ольга.
Цим евакуаційним рейсом група Юлії змогла вивезти з Покровської громади сімох людей.
За даними начальника Донецької обласної військової адміністрації, станом на 11 вересня у громаді залишаються 28 тисяч жителів. У прифронтовому Покровську — 18 тисяч, серед них 522 дитини.
Для евакуації з Покровська та громади, за даними МВА, можна звернутись:
- БФ "Схід SOS" (евакуація з дітьми, тяжкохворими, маломобільними, з улюбленцями): 0800332614 з понеділка по суботу 08:00-18:00;
- волонтери ГО "Проліска" для супроводу тяжкохворих з медичним персоналом: 093 202 22 32 та 096 404 10 34;
- БФ "Янголи Спасіння" (у супроводі медиків та з розселенням): 0 800 334 620 або hotline@charity-aos.com
- БФ "Крапка відліку" 063 571 32 56, 099 147 74 03.
За допомогою в евакуації та аби доїхати до евакуаційних поїздів, які ходять з Дніпропетровщини, можна звернутися:
- контакт-центр для заявок на евакуацію: 0800 50 01 21; 073 050 01 21 — цілодобово;
- телефон "гарячої лінії": 0800 40 89 11;
- контактний центр Покровської МВА: 0800 30 01 01.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram
Матеріал виготовлено за сприяння Міжнародного Фонду Страхування Журналістів від Асоціації “Незалежних Регіональних Видавців України”, що є складовою програми підтримки Voices of Ukraine, яку координує European Centre for Press and Media Freedom. Voices of Ukraine реалізується у межах Ініціативи Hannah-Arendt-Initiative і фінансується German Federal Foreign Office. Програма забезпечує страхування журналістів, але не впливає на редакційну політику, даний матеріал містить виключно погляди та інформацію, отриману редакцією.