За останній місяць кількість жителів Покровської громади Донецької області скоротилася вдвічі — люди евакуюються. Наразі в місті комендантський час діє протягом 20 годин, не працює половина аптек, зачинилися відділення банків та мережеві магазини. Евакуаційний потяг, що вирушав з Покровська, тепер курсує з Павлограда. Фронт — менш як за вісім кілометрів.
Як живе прифронтовий Покровськ — у репортажі Суспільне Донбас.
Зачинені крамниці й аптеки, безлюдні вулиці, спорожнілий вокзал. Це Покровськ — за пів години до початку комендантської.
Як живуть ті, хто залишається у місті
"Дуже важко, проживши тут стільки років, кидати домівки, роботу. Хочеться жити у своєму місті".
У будинку Ольги вибиті вікна. Жінка каже: приїхала до міста на кілька годин — забрати речі. Разом з чоловіком тепер живуть у батьків, на Дніпропетровщині, каже вона.
"Хочеться зберегти своє життя, свої нерви — вирішили на цей час виїхати. В останнє тут були два тижні тому. В місті людей було набагато більше, магазини працювали. Зараз — більшість магазинів закрита, людей мало. Дуже сумно й боляче, що місто, яке розвивалося, яке мало багато можливостей — і все в один момент припиняється, все зачиняється", — ділиться Ольга.
Валентина працює на залізниці. Розповідає, що в її квартирі немає світла, але виїздити з міста поки не збирається.
"Учора прилетіло у підстанцію, сьогодні немає світла і невідомо чи буде. Є ще одне житло. От думаю: туди йти — світла немає, сюди йти — те саме. А куди їхати?", — бідкається жінка.
У продуктовому магазині продавчиня Анжеліка розповідає, що покупців поменшало на третину. Її у прифронтовому місті тримає робота й житло, говорить жінка.
"Люди бігають, не знають, де хліба елементарно купити. Домівка, бізнес — все тримає. Поки працюємо — поки живемо. Місто за два останні тижні стало порожнім. Воно таким ніколи не було. Люди виїжджають. Половина – бояться, а інші — вважають, що немає сенсу лишатися. Смисл? Якщо нічого не працює. Буде видно: коні запряжені, раптом що — будемо тікати", — розказала продавчиня.
Світло є частково, вода за графіком: Покровськ готується до вуличних боїв
Вода в Покровську подається за графіком, розповідає начальник міської військової адміністрації Сергій Добряк. Світло — через розбиті обстрілами енергетичні об’єкти — є не скрізь. Працюють "пункти незламності", де можна зарядити гаджети.
Як зауважує очільник громади, не працює приблизно половина аптек, зачинені магазини великих продовольчих мереж, відділення банків. З 5 вересня евакопотяг на Львів вирушає не з Покровська, а з Павлограда.
Фронт — приблизно за вісім кілометрів від Покровська, місто готується до вуличних боїв, зазначає Сергій Добряк.
"Уже отримали завдання від бригади щодо підготовки деяких районів міста до боїв. Це буде пересипання вулиць, щоб ворог не міг зайти, це є певний спектр. Якщо до просування ворога по нас били ракетами С-300Це зенітно-ракетний комплекс (ЗРК) середнього радіусу дії., "Торнадоросійська реактивна система залпового вогню калібру 300 мм", "Іскандери""Іскандер" — російський оперативно-тактичний ракетний комплекс., то сьогодні нас тиждень вже тероризують — КАБамиКАБ – це один із видів авіаційних боєприпасів, тобто авіаційна бомба., ФАБамиФАБ-500 — це розроблена в СРСР 500-кілограмова авіаційна бомба загального призначення з фугасною боєголовкою, яку в основному використовують ВПС Росії, колишніх радянських республік та країн-замовників., також долітає артилерія. Це також пришвидшує евакуацію людей", — розповів Добряк.
Він також додав, що за останній місяць, станом на 9 серпня, у Покровській громаді з 62 тисяч жителів залишилася приблизно половина.
За даними посадовця, від початку повномасштабної війни в громаді через обстріли загинули понад 40 людей, більше 300 зазнали поранень. У місті зруйновані понад 70 приватних та три багатоквартирних будинки.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram
Матеріал виготовлено за сприяння Міжнародного Фонду Страхування Журналістів від Асоціації “Незалежних Регіональних Видавців України”, що є складовою програми підтримки Voices of Ukraine, яку координує European Centre for Press and Media Freedom. Voices of Ukraine реалізується у межах Ініціативи Hannah-Arendt-Initiative і фінансується German Federal Foreign Office. Програма забезпечує страхування журналістів, але не впливає на редакційну політику, даний матеріал містить виключно погляди та інформацію, отриману редакцією.