Справа настоятеля Святогірської лаври. Суд визначив, чи залишається митрополит Арсеній під вартою

Три дні із перервами тривало у Слов'янському суді підготовче засідання у справі настоятеля Святогірської лаври митрополита Арсенія. Захисники обвинуваченого просили відпустити митрополита під домашній арешт. Прокурор просив продовжити термін перебування у СІЗО на 60 діб. Яку ухвалу проголосив суд — читайте.

Сьогодні, 15 серпня, у залі Слов'янського міськрайонного суду третій день із перервами тривало підготовче судове засідання у справі священника УПЦ МП, митрополита Арсенія.

Захисники обвинуваченого просили змінити йому міру запобіжного заходу на домашній арешт. Дев'ятеро народних депутатів підготували звернення про взяття настоятеля Святогірської лаври на поруки, це: Юрій Бойко, Віталій Борт, Вікторія Гриб, Артем Дмитрук, Сергій Дунаєв, Сергій Ларін, Павло Халімон, Юрій Павленко, Артем Культенко

"Запобіжний захід (просять змінити — ред.) з тримання під вартою на особисті поруки народних депутатів. В разі відмови у задоволенні заяв просять вирішити питання про визначення Яковенку альтернативного запобіжного заходу у вигляді застави", — зачитала звернення суддя Тетяна Хаустова.

Прокурор Олександр Луценко просив продовжити запобіжний захід обвинуваченому: тримання під вартою — на 60 діб.

Митрополит Арсеній у суді, Слов’янськ, Донецька область, 15 серпня 2024 рік. Кадр з відео Суспільне Донбас

"Моя справа є тільки частиною того настрою, який зараз мусується у Верховній раді по забороні УПЦ. І якщо я буду засуджений, це буде такий козир для виступів противників Української Православної церкви й для рішення Верховною радою цього питання по забороні УПЦ", — заявив обвинувачений настоятель Святогірської лаври.

Після перерви суддя оголосила ухвалу: "Клопотання прокурора Луценка Олександра Вікторовича про продовження обвинуваченому Яковенку Ігорю Федоровичу запобіжного заходу у виді тримання під вартою — задовольнити.

Під вартою у Дніпровській установі виконання покарань митрополит Арсеній перебуватиме до 13 жовтня. Наступне підготовче судове засідання відбудеться 20 серпня.

Що відомо про справу митрополита Арсенія — настоятеля Святогірської лаври

У квітні 2024 року настоятелю Святогірської лаври УПЦ Московського патріархату митрополиту Арсенію оголосили підозру у тому, що він під час літургії у вересні 2023 року розголосив інформацію про розташування блокпостів Сил оборони у Краматорському районі на Донеччині.

Зокрема, за даними слідчих, під час своєї проповіді він розповів вірянам про місця розташування блокпостів, а також підрозділів ЗСУ, СБУ, НПУ й Сил оборони України на території Святогірської громади.

Священника взяли під варту та обрали запобіжний захід: тримання під вартою без альтернативи внесення застави.

Підозру оголосили за поширення інформації про переміщення рух та розміщення підрозділів Збройних сил України за можливості їх ідентифікації на місцевості — за ч. 2 ст. 114-2 Кримінального кодексу України. Йому загрожує позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років.

На засіданні 13 травня, де митрополит вперше оскаржував запобіжний захід, Арсеній заявив, що не визнає звинувачення.

7 червня відбулось судове засідання, під час якого розглядали клопотання адвоката підозрюваного митрополита Арсенія щодо зміни запобіжного заходу. Сторона захисту просила суддів відпустити митрополита Арсенія на поруки або визначити розмір застави. Суд відмовив у клопотанні, термін перебування під вартою лишився без змін — до 22 червня.

17 червня сторони закінчили ознайомлення з матеріалами і провадження передали до суду.

19 червня розпочалось перше підготовче засідання у справі, у якому оголосили перерву. Засідання продовжили 21 червня.

24 червня друге судове засідання в Слов'янському міськрайонному суді відбувалося в закритому режимі.

8 серпня суддя оголосила перерву у підготовчому засіданні до 9 серпня через відсутність трьох адвокатів, які захищають настоятеля Святогірської лаври.

9 серпня підготовче засідання у справі настоятеля Святогірської лаври продовжили після перерви.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram