Справа митрополита Арсенія в суді: що розглядали на другому закритому засіданні у Слов'янську

Слов’янський міськрайонний суд. Фото: Суспільне Донбас

Апеляційний суд Дніпра визначить, де розглядатимуть клопотання про тримання під вартою намісника Святогірської лаври Арсенія.

Про це сьогодні, 24 червня після засідання в Слов’янському міськрайонному суді повідомила Суспільне Донбас адвокатка митрополита Світлана Торопчина-Агалакова.

Засідання відбувалося в закритому режимі.

За словами адвокатки митрополита Арсенія, наразі вирішується, в якому суді буде розглядатися клопотання про тримання священника під вартою.

"Чекаємо саме в якому суді буде розглядатися таке клопотання — тримання владики під вартою. Чи в Дніпропетровському регіоні, чи в Слов'янському суді. Сторона захисту наполягає, владика саме може бути доставлений до суду і безпосередньо брати участь в Слов'янському суді щодо розгляду цього клопотання", — говорить адвокатка митрополита Арсенія, Світлана Торопчина-Агалакова.

Суспільне Донбас направило запит до Донецької обласної прокуратури, яка є стороною обвинувачення у справі, щодо обґрунтування тримання під вартою митрополита Арсенія. На момент публікації відповіді не отримали.

Що відомо про підозру митрополиту Арсенію — настоятелю Святогірської лаври

У квітні 2024 року настоятелю Святогірської лаври УПЦ Московського патріархату митрополиту Арсенію оголосили підозру у тому, що він під час літургії у вересні 2023 року розголосив інформацію про розташування блокпостів Сил оборони у Краматорському районі на Донеччині.

Зокрема, за даними слідчих, під час своєї проповіді він розповів вірянам про місця розташування блокпостів, а також підрозділів ЗСУ, СБУ, НПУ й Сил оборони України на території Святогірської громади.

Священника взяли під варту та обрали запобіжний захід: тримання під вартою без альтернативи внесення застави.

Підозру оголосили за поширення інформації про переміщення рух та розміщення підрозділів Збройних сил України за можливості їх ідентифікації на місцевості — за ч. 2 ст. 114-2 Кримінального кодексу України. Йому загрожує позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років.

На засіданні 13 травня, де митрополит вперше оскаржував запобіжний захід, Арсеній заявив, що не визнає звинувачення.

7 червня відбулось судове засідання, під час якого розглядали клопотання адвоката підозрюваного митрополита Арсенія щодо зміни запобіжного заходу. Сторона захисту просила суддів відпустити митрополита Арсенія на поруки або визначити розмір застави. Суд відмовив у клопотанні, термін перебування під вартою лишився без змін — до 22 червня.

17 червня сторони закінчили ознайомлення з матеріалами і провадження передали до суду.

19 червня розпочалось перше підготовче засідання у справі, у якому оголосили перерву. Засідання продовжили 21 червня.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram