"Втомлюються люди, вигоряють". Історія командира роти 80-ї бригади про брак людей у війську та допомогу

"В десантників слова "ротація" не існує" — так про свою службу каже командир роти 80-ї окремої десантно-штурмової бригади Андрій Сушко. Чоловік брав участь в АТО, а після повномасштабного вторгнення знову став на захист України. Історія командира роти 80-ї ОДШБр про брак людей та необхідність допомоги війську.

"Яка в тебе мотивація може бути — вижити, захистити свою родину. Захистити свій народ від винищення, бо тут, ми або виграємо, або нам гайки".

Андрій Сушко — командир роти у 80-й десантно-штурмовій бригаді. Родом зі Львова. Розповідає: брав участь в антитерористичній операції. Демобілізувався. А після повномасштабного вторгнення Росії — знову пішов до війська.

"Шість років я був цивільною людиною, намагався нею бути. Зараз перша війна з настільки прозорим полем бою, як в нас є. В нас просто кожен метр поля бою всім оглядається. Як ти вмієш замаскуватися, як ти вмієш спритно пересуватися, як ти вмієш вибирати маршрути правильно, то дозволяє тобі залишатися живим", — говорить командир роти Андрій Сушко.

Командир роти 80 ОДШБр Андрій Сушко, Донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас

Також зберегти життя побратимам допомагають технології, зауважує командир.

"Без дронів зараз нічого не робиться. Завезти людей на позицію — дрони. Доставити їм якоїсь водички, поїсти, батарейку до рації — дрони. Війна потребує технічних засобів. Їх потребує багато і щоденно", — зауважив командир.

Бракує відпочинку, додає Андрій. І людей, які б могли замінити бійців.

"Як на початку вторгнення нас зібрали — так бригада весь час на бойових. Якоїсь ротації, в нас взагалі в ДШВ слова "ротація" не існує, ми не знаємо такого. І це накладає певний тягар на весь підрозділ, тому що люди мають властивість втомитися. Просто вигоріти", — говорить Андрій.
Командир роти 80 ОДШБр Андрій Сушко, Донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас

Після перемоги, розповідає командир, мріє подорожувати, ходити в театр і жити мирним життям. Зараз же війську потрібна допомога всього народу.

"Донатьте. Набивайте ЗСУ, сили оборони України технічними засобами, дронами. Своїми знаннями, роботою. Мобілізуйтеся, йдіть в підрозділи служити просто щоб ми виграли", — зазначив командир.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram