"Все, що вибухає, можна чіпляти на нього". Оператори 68-ї єгерської бригади застосовують дрон "Баба-Яга" на Донеччині

"Виконує роботу за десятьох" — так оператори БпЛА 68-ї окремої єгерської бригади на Авдіївському напрямку описують дрон, що називають "Баба-Яга". Ним нищать техніку та окупантів. Якщо ж засоби радіоелектронної боротьби росіян глушать безпілотник, він сам дістається додому.

Нині підрозділ 68-ї єгерської бригади працює на Авдіївському напрямку, де, розповідає  оператор БпЛА на псевдо "Джордан", ситуація стабільно важка: росіяни штурмують щодня.

Оператори БпЛА 68 окрема єгерська бригада Авдіївський напрямок, Донецька область.
"Для їхнього особового складу це в одну сторону. Вони намагаються проїхати нашу позицію, наші дві позиції, заїхати в тил, розвантажитися, спішитися і там пробувати окопуватись. Але їм це не виходить, до вечора з групи, з 50 людей, яка заїжджає, до вечора там залишається 2-3 "недобитки". В більшості, завдяки підрозділам БпЛА", — розповів оператор БпЛА 68-ї окремої єгерської бригади "Джордан".
Оператор БпЛА 68-ї окремої єгерської бригади "Джордан", Донецька область.

Підрозділ БпЛА перевели на Донеччину з Харківського напрямку. Тут кількість бойових вильотів збільшилась, говорить оператор на псевдо "Цезар". Протягом ночі мають близько 15 "відпрацювань". Працюють з різними безпілотниками, додає боєць, а дроном, який називають "Баба-Яга", дуже задоволені.

Дрон "Баба-Яга", Авдіївський напрямок, Донецька область.
"І ураження живої сили, техніки, будинки, бліндажі. Піхоті б трохи важкувато було без нього. Роботи він робить за десятьох. І міни заносить, заряди заносить. Все, що вибухає, можна чіпляти на нього", — говорить оператор БпЛА 68-ї окремої єгерської бригади "Цезар".
Оператор БпЛА 68-ї окремої єгерської бригади "Цезар", Донецька область.

Дрон легкий у керуванні, та має й інші переваги, розповідає "Цезар".

"Коли його сильно глушить РЕБ, то в нього є режим RTLRTL-повернення додому, у точку зльоту., він сам повертається додому. Пару змін назад була така ситуація, підлетіли до позиції, його повністю вирубало, картинки немає і по навігатору його немає, взагалі думали, що його втратили. Вже поставили пульт поруч, чуємо звук біля позиції, він повернувся. Вже біля позиції картинка з'явилась, ми в шоці були, навіть не думали, що він може повернутись", — розповів "Цезар".
Дрон "Баба-Яга", Авдіївський напрямок, Донецька область.

Подібних дронів у російських військових, говорить "Цезар", не спостерігали.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram