Не розміновують, але обстежують. На Донеччині The HALO Trust відновила роботу: де працюють і чому навчають

Важливо
Розмінування у Миколаївській області. 2023 рік. Фото надане The HALO Trust

Понад сто тисяч квадратних метрів за майже чотири місяці роботи на Донеччині обстежили представники The HALO Trust. Вони створили п'ять ділянок для розмінування у майбутньому в Іллінівській та Краматорській громадах. Для жителів області цього тижня інструктори також поновили навчання з мінної безпеки після тривалої паузи у майже два з половиною роки від початку вторгнення РФ.

Про це Суспільне Донбас розказала медіаменеджерка HALO Ukraine Олена Шустова.

За її словами, The HALO Trust планує збільшити свою присутність у Донецькій області. З лютого 2024 року в регіоні працює три команди нетехнічного обстеження для подальшого розмінування територій. До кінця червня їх буде — чотири.

"Нетехнічне обстеження — це те, з чого починається взагалі розмінування. Для початку треба розуміти — є забруднення чи немає. Якщо є підозра — команди збирають інформацію: спілкуються з представниками місцевої влади, зі свідками — чому люди, наприклад, не користуються тією чи іншою дорогою, можливо, собака або корова десь підірвалися на міні. Далі, перевіряють детектором ту територію, якщо ж підтверджується наявність ВНП, ми розбиваємо там полігон", — розповіла медіаменеджерка HALO Ukraine.
Команда нетехнічного обстеження The HALO Trust на Донеччині. Фото надане The HALO Trust

Зараз організація не займається розмінуванням в Донецькій області, оскільки The HALO Trust не працює менш ніж за 30 км від "буферної зони", додала вона.

Після обстеження п'ятьох ділянок, були виявлені 593 ВНПВибухо-небезпечні предмети, більшість з них — 486 — це боєприпаси стрілецької зброї, розповіла Олена Шустова.

Представники The HALO Trust знайомлять місцевих з правилами поводження з ВНП. Фото надане The HALO Trust

Вона також зазначила, що з початку тижня для жителів Донеччини представники The HALO Trust відновили освітні сесії з інформування про ризики від вибухонебезпечних предметів та безпечну поведінку у вражених ВНП громадах.

Навчання пройшли в Краматорську та Слов'янську, їх відвідали понад 300 людей. Нині подібні заходи тривають в Олександрівській громаді та Добропіллі.

Навчання мінній безпеці в Олександрівці. 2024 рік. Фото надане The HALO Trust

Що відомо про роботу The HALO Trust

HALO працює на сході України з 2015 року. Після повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року, міни, касетні боєприпаси та інші вибухонебезпечні предмети стали нагальним гуманітарним викликом для всієї країни.

Зараз організація зосереджена у Київській, Чернігівській, Сумській, Харківській, Миколаївській та Херсонській областях. Крім розмінування, команди The HALO Trust навчають цивільних в українських громадах, як вберегти себе від вибухонебезпечних предметів.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram