"У камері разом із дівчатами з "Азову". Мати Ірини Навальної з Маріуполя, розказала про умови утримання доньки в РФ

Ексклюзивно

Українці Ірині Навальній, яку звинуватили у нібито підготовці теракту і судять в Росії, дозволили отримувати передачі та посилки, а також вона має право на побачення із бабусею. Жінка перебуває у камері разом із іншими українськими полоненими, серед яких військовослужбовці з "Азову".

Про це Суспільне Донбас розказала матір жінки Олександр Столяр.

16 травня у Ростові-на-Дону відбулося судове засідання. Троє свідків, яких заслуховували, у справі маріуполька Ірини Навальної не підтвердили у суді свої свідчення. Ірина Навальна ув'язнена з 27 вересня 2022 року.

"Її з вересня (2023 року — ред.) перевели до Ростова. Її судять у військовому суді, там, де судять дівчат з "Азова" — наших військовополонених. Вона також із ними перебуває у камері. Бабуся їздить до Ростова-на-Дону на кожне засідання суду. Вона має нарешті побачення нормальні, вона раз на місяць бачить онучку свою, мою дочку. Є посилки, є передачі", — розповіла мати Ірини.

Ірина Навальна з мамою Олександрою Столяр. Фото з архіву Олександри Столяр

Олександра Столяр про умови перебування Ірини у СІЗО дізнається від її бабусі та адвоката.

"Їх зараз 13 людей у камері. У них там усі умови, слава Богу. Не зрівняти із Донецьком. У них є холодна і гаряча вода. Досить тепло у камері. Моя донька багато малює, перемалювала всіх дівчат, з якими перебуває, дарує їм портрети", — розповіла Олександара Столяр.

За її словами, адвокат каже, що Ірині загрожує великий тюремний термін.

"Або все-таки вони її засудять, а стаття досить важка, тобто це багато років — до 20 років. Або вимагати виправдувального вироку", — зауважує Олександра.

У російському полоні два роки перебуває і чоловік Олександри — Володимир, який захищав "Азовсталь". Жінка розповідає, понад рік не має зв'язку із ним.

"З квітня минулого року ніякого зв'язку з ним прямого немає, тільки через третіх осіб. Наш координаційний штаб говорить про те, що завжди подають усіх наших полонених у списках на обмін. Кого та сторона вирішить нам віддати — ті і йдуть на обмін. Але чомусь ось міняють усіх, крім 3057, 12 бригади, захисники "Азовсталі" максимально всі досі перебувають у полоні", — розповіла жінка.

Олександра Столяр. Фото з архіву Олександри Столяр

Олександра розповідає, бореться за доньку та чоловіка, щиро вірить у перемогу України і в те, що її рідні будуть поряд.

Що відомо про незаконне затримання українки Ірини Навальної російськими окупантами

Ірину Навальну, яка приїхала провідати бабусю у тимчасово окупованому Маріуполі, 27 вересня 2022 року затримали окупанти та помістили до Донецького СІЗО.

26-річну українку росіяни звинувачують у спробі теракту під час проведення фейкового референдуму у тимчасово окупованому місті. Окупанти заявили, що вона нібито мала залишити пакет із вибухівкою біля будівлі, де проходило голосування у Маріуполі.

У вересні 2023 року, за словами матері , Ірину Навальну перевели до слідчого ізолятора у Ростові-на-Дону.

У листопаді 2023 року Ірину Навальну почали судити, на першому засіданні жінка заявила, що не визнає провини.

16 травня 2024 року у Ростові-на-Дону відбулося друге судове засідання у справі жительки Маріуполя Ірини Навальної.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram