"Засідання тривало 40 хвилин. Вона сказала, що провину не визнає". У РФ почали судити Ірину Навальну з Маріуполя

. 25-річна Ірина Навальна, яка з 27 вересня 2022 року перебуває у полоні окупантів. Архівне фото матері Олександри Столяр.

У Росії почали судити 25-річну Ірину Навальну з Маріуполя, яку окупанти незаконно затримали та звинуватили у нібито спробі теракту під час фейкового референдуму у вересні 2022 року. Про це Суспільному Донбас розказала її матір Олександра Столяр.

За її словами, перше судове засідання тривало 40 хвилин.

"Засідання як таке не відбулося. Вони її пізно привезли до суду, засідання тривало 40 хвилин, зачитали обвинувачення, вона сказала, що вину не визнає. На цьому все завершилося", — розповіла Олександра.

Родина найняла адвоката у РФ для захисту Ірини. Про те, в яких мовах знаходиться дочка, Олександра не знає.

Фото: Суспільне Донбас
"На зв'язок не виходили, телефонних дзвінків в нас не було, листів не було. Перший раз з моменту ув’язнення Ірину побачила бабуся у залі засідання".
Олександра Столяр

Історія Ірини Навальної: що відомо про незаконне затримання українки окупантами

Олександра із донькою виїхали з Маріуполя у травні 2022 року, розповідала вона нам в інтерв’ю. Вже тоді, під час фільтрації, яку маріуполькам довелось пройти, окупанти звернули увагу на прізвище Ірини — Навальна, знущались із неї.

У Маріуполь Ірина наважилась поїхати у вересні 2022 року: хотіла провідати бабусю, яка лишилась в окупації. 27 вересня Ірина вийшла з дому і не повернулась. Із новин російських ЗМІ матір дівчинки Олександра Столяр дізналась, що доньку затримали окупанти та звинуватили у спробі теракту під час проведення фейкового референдуму.

Місяць рідні не знали, де знаходиться Ірина. Через місяць пошуків, стало відомо: Ірина перебуває у Донецькому слідчому ізоляторі.

Олександра розповідала, як добивалась визволення доньки та пройшла весь алгоритм, звернулась до кожної можливої інстанції: "Я звернулася до Національного інформаційного бюро, СБУ, Червоного Хреста, ООН, офісу Президента, уповноваженого з прав людини та координаційного штабу. Тобто це всі установи, які займаються обміном полонених усіх: і військових, і цивільних".

Російське видання "Медіазона" повідомило після першого засідання суду, що українку звинувачують у спробі вчинення теракту та незаконному зберіганні вибухівки за статтею 221.1 Кримінального Кодексу РФ. Російські слідчі стверджують, що Ірина нібито мала спільника, який передав їй вибухівку.

Наступне засідання, за словами матері Ірини Навальної, призначили на 21 грудня 2023 року. Суд відбувається у Ростові-на-Дону в Південному окружному військовому суді.

У російському полоні, за даними Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій на 17 листопада 2023 року, перебувають 4 тисячі 337 українців. З них — 3 тисячі 574 військових та 763 цивільних. Йдеться про тих, кого вдалось встановити.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram