Текст Жадана на підірваному мосту. На Донеччині нова робота харківського художника Гамлета Зіньківського

Гамлет Зіньківський. Бригада "Хартія"

Харківський художник Гамлет Зіньківський створив нову роботу на Донеччині. Стритарт зі словами із маршу бригади "Хартія" митець зобразив на розбитому мосту між Слов'янськом та Лиманом.

Про це повідомили у пресслужбі бригади "Хартія" у пресрелізі.

Бригада "Хартія"

Слова "З нами правда і віра народу" — рядок із маршу "Хартії", який у грудні 2022 року для бригади написав поет та письменник Сергій Жадан.

"Артоб'єкт розташований на підірваному мосту між Слов'янськом та Лиманом. Бригада перебувала на Купʼянсько-Лиманському напрямку з початку року, брала участь в боях під Очеретиним, бійці провели велику кількість успішних операцій на Донеччині. Малюнок присвячений воїнам «Хартії» та всім захисникам Східного напрямку," — розповіли у пресслужбі бригади.

Хто такий Гамлет Зіньківський

Гамлет Зіньківський — художник, відомий стритарт-роботами в рідному Харкові та за його межами.

У 2013 році разом з Жанною Кадировою і Миколою Рідним представляв Україну на 53-й Венеціанській бієнале.

У квітні 2024 року він створив експозицію на залізничній станції у Лимані на Донеччині експозицію: розмалював вагон фразою — "Об наші залізні бетон кришиться". А також на зруйнованому мості в Куп'янську на Харківщині створив напис "Живі, контужені, щасливі".

Перші українськомовні роботи Гамлета з'явилися в Харкові у 2018 році, до цього писав виключно російською мовою.

Чотири з близько 50 робіт Гамлет вже переклав. До кінця 2024 року планує перекласти українською мовою всі свої російськомовні тексти.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram