Почастішали обстріли касетними боєприпасами: з Часового Яру на Донеччині за тиждень евакуювали ще сімох людей

Ексклюзивно
Евакуація людей з зони бойових дій в Україні. Фото: Олександр Ставицький/Суспільне Харків

Протягом цього тижня з міста Часів Яр, що на Донеччині, евакуювали сімох місцевих жителів, з них трьох — сьогодні, 11 травня. Люди неохоче їдуть з громади.

Про це телефоном Суспільне Донбас розповів начальник міської військової адміністрації Часового Яру Сергій Чаус.

"Сьогодні, 11 травня, виїхали чоловік та його похила мати. Вони давно казали, що думають виїхати. Сьогодні ми розвозили хліб, і чоловік виявив бажання поїхати з міста. Ми одразу сказали, що евакуюємо його з мамою сьогодні. Обох доправили до шелтера Краматорська, далі допоможемо виїхати до родичів. Ще одну особу вивезли до Костянтинівки, бо людина свого часу отримала опіки ніг і в місті не може отримати допомогу, яка йому необхідна", — розповів Сергій Чаус.

За словами начальника МВА, в місті залишаються 672 людини.

"Родичі можуть записати відео для близьких з пропозицією погодитись на евакуацію з Часового Яру. Останнім часом таких звернень не так багато", — зазначив Сергій Чаус.

Як розповів начальник МВА Сергій Чаус, ситуація з завезенням води у місто критична.

"Воду завозимо своїм трактором. Все більше варіантів, що людина, яка цим займається, може постраждати. Наразі намагаємось допомагати людям", — розповів Чаус.

Він додав, що цього тижня майже всім місцевим жителям розвозили гуманітарну допомогу, також, кому не встигли її роздадуть наступного.

Ситуація у громаді

"Пік загострення продовжується. Нічого не змінилось. В громаді максимально небезпечно. Ситуація максимально складна. Від початку цієї доби травмованих та загиблих не було", — зазначив начальник місцевої МВА Сергій Чаус.

За його словами, періодично російські військові обстрілюють місто запалювальними зарядами. Внаслідок цього в місті горять будинки.

"Останніми днями почастішали випадки використання касетних зарядів, які розраховані на вбивство людей", — уточнив Сергій Чаус.

Що відомо про Часів Яр на Донеччині

Часів Яр розташований за 15 кілометрів від захопленого російськими військами Бахмута. З населеного пункту евакуювали всіх дітей. До повномасштабного російського вторгнення в Україну у громаді проживали 13 тисяч жителів.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram