Дуже повільно записуються на евакуацію: за тиждень з Очеретинської громади на Донеччині вивезли майже 15 людей

Ексклюзивно
Очеретине, Донецька область, 29 квітня 2024 рік. Скрін з відео поліції Донеччини

З Очеретинської громади, що у Донецькій області, за минулий тиждень евакуювали близько 15 людей. Вчора, 28 квітня, вивезли двох людей, сьогодні — також двох. Зараз у громаді залишаються близько 490 жителів.

Про це Суспільному Донбас розповів голова Очеретинської селищної військово-цивільної адміністрації Микола Коваленко.

"Евакуація з Очеретинської громади продовжується, вона не закінчувалась. Щоб можна було заїхати безпосередньо в населений пункт, то це Новоселівка, Желанне, Архангельське. В саме Очеретине заїхати складно, бо там активні бойові дії, але буває, що люди виходять пішки ми їх підхоплюємо та вивозимо далі. Це поодинокі випадки, але станом на зараз в нас так вийшли шестеро людей, на вихідних вийшла 98-річна бабуся, 88-річний дідусь, трохи раніше, 22 квітня — ще троє людей, їх військові підібрали та відвезли у лікарню", — уточнив Микола Коваленко.

За його словами, крайні раз, коли в Очеретине заїжджав поліцейський екіпаж "Білий Янгол", аби евакуювати пораненого чоловіка, за декілька хвилин вони п'ять разів потрапили під обстріл.

"Місцеві жителі дуже повільно записуються на евакуацію. Звісно є заявки на евакуацію з Очеретиного, але дзвонять, з тих ділянок, до яких неможливо проїхати. Часто в громаді бувають такі випадки, коли попри ризики евакуаційний екіпаж їхав на заявку, але люди відмовлялись виїздити", — зазначив начальник селищної військово-цивільної адміністрації.

Він навів дані про кількість людей, які залишились у селах та селищах громади:

  • Очеретине — 198 людей;
  • Бердичі — 11 людей;
  • Желанне — 116 людей;
  • Керамік — четверо жителів, але доступу до населеного пункту нема;
  • Соловйове — восьмеро;
  • Новокалинове — з села вивези всіх людей.

За 17 днів з Очеретинської громади евакуювали 130 жителів.

"Коли ситуація почала загострюватись, я їздив туди та проговорював з людьми, аби переконати місцевих евакуюватись. З одного з будинків в Очеретиному вдалось вмовити виїхати одразу п'ятьох людей. В Очеретине повернувся 21-річний хлопець, якого поранило під час обстрілу, його відвезли до лікарні, але після він приїхав назад", — розповів начальник адміністрації Коваленко.

Гуманітарна допомога в Очеретинську громаду

"Там де є доступ ми завозимо гуманітарну допомогу, якщо казати безпосередньо за Очеретине, то, два тижні тому, перед активними бойовими діями, ми завезли в селище гігієнічні та продуктові набори та роздали людям. Тоді також у підвалі залишили ще запас, але, що зараз з цим запасом — не знаємо", — розповів Микола Коваленко.

Що відомо про селище Очеретине у Донецькій області

За даними голови селищної адміністрації Миколи Коваленка, до 2014 року у громаді було 40 населених пунктів, після 2014 — окуповані три населені пункти. До повномасштабного вторгнення у 37 населених пунктах проживали майже 24 тисяч людей.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram