Яким коштом Словʼянськ ліквідовує наслідки обстрілів та скільки людей лишається у місті — Лях

Слов'янськ, Донецька область, 15 квітня 2024 рік. Суспільне Донбас/Артем Степанов

В бюджеті Словʼянська заклали гроші на ліквідацію непередбачуваних подій на початку року. Також допомагають субвенції державного бюджету, за рахунок яких місто сплачує за постачання енергоносіїв та робить ремонтні роботи.

Про це в ефірі Еспресо повідомив начальник МВА Вадим Лях.

"Такі прильоти для нас не новина. Тому ми вже маємо досвід. Закладаємо на початку року кошти, саме на отакі форс-мажорні виклики. До кінця року всі необхідні статі бюджету будуть закриті та виконані", повідомив Вадим Лях.

Очільник додав, що державний бюджет допомагає місту субвенціями, на сплату за постачання газу, електрики, ремонти доріг та іншого.

"В місті не працює бізнес. Але гроші, які зараз в бюджеті є, їх мінімально достатньо для того, щоб такі виклики, які зараз існують, вирішувати", повідомив Лях.

За словами Вадима Ляха, за останні три місяці в Слов'янськ повернулося близько чотирьох тисяч людей. Наразі в місті проживає близько 54 тисяч людей, з них близько 5 тисяч дітей.

"Після прильотів збільшується кількість дзвінків на гарячу лінію з запитаннями "як можна виїхати". Але дві три людини на добу. Вчора виїхала сімʼя з двома дітьми. Досвід є у людей. Якщо ситуація буде погіршуватись, то активність буде і ми мали результат вже, коли в місту було 20 тисяч людей. Але поки люди приглядаються", розповів очільник.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram