Часів Яр готували до оборони відколи втратили Бахмут — Євлаш

. Український військовослужбовець Держприкордонслужби у місті Часів Яр біля прифронтового міста Бахмут Донецької області, 3 травня 2023 року. Фото: Getty Images

Українські військові почали готувати Часів Яр до оборони одразу після втрати Бахмута. Зараз місто має декілька кілець оборони, бетонні конструкції, обладнанні позиції для взводів, мінні поля та різні інженерні перешкоди для російської техніки.

Про це в ефірі Радіо Свободи повідомив речник оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця" Ілля Євлаш.

"Ситуація поблизу Часового Яру дуже напружена. Ворог перекидає туди свої основні сили, намагаються тиснутий, оскільки зараз цей населений пункт є ключовим для них. Доступ до часового Яру відкриє ворота для продовження їхніх наступальних дій, плацдарм для наступу на Костянтинівку", — повідомив Ілля Євлаш.

Речник додав, що основна ціль окупантів на Донеччині — це "Краматорсько-Слов'янська агломерація".

На Бахмутському напрямку за добу окупанти шість разів залучали авіацію, завдали 52 удари дронами і 659 обстрілів з артилерії.

ЗСУ вбили або поранили 100 окупантів, уразили 101 одиницю техніки, з яких 81 БпЛА, 2 танки, 4 броньовані машину, 1 БМП, а також станції спостереження та зв'язку.

"До оборони Часового Яру готувалися дуже давно. Ще коли противник зміг захопити Бахмут, то звичайно було зрозуміло що необхідно обладнувати додаткові рубежі оборони, оскільки найбільший населений пункт наступний Часів Яр", — розповів Ілля Євлаш.

За словами Євлаша, поблизу міста зведено декілька кілець оборони, встановлені мінні поля, мінні вали "та дуже багато інженерних всяких перешкод, які не дозволять техніці противника легко долати смугу".

Також він додав, що встановлені піхотні перешкоди з колючого дроту, а також різні приховані перешкоди, які складно помітити неозброєним оком.

"Обладнані десятки позицій відділень, десятки позицій взводів, які використані з урахуванням рельєфу місцевості на найбільш загрозливих ділянках. Так щоб противнику було складно виявити, складно влучити", — повідомив Ілля Євлаш.

За словами речника, також в місті встановлені різні бетонні споруди та вогневі точки.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram