Удар по піцерії RIA у Краматорську: суд над обвинуваченим у корегуванні удару буде закритим

Самарський районний суд у Дніпрі ухвалив розглядати справу обвинуваченого у корегуванні російської ракети по піцерії "РІА" у Краматорську в закритому режимі. Також підсудному продовжили запобіжний захід.

Про це повідомив кореспондент Суспільне Донбас, який був присутній на засіданні.

Перше підготовче засідання мало відбутись 8 лютого, але через відсутність повного складу суддів слухання перенесли. Воно відбулось сьогодні, 21 лютого.

Прокурорка Донецької обласної прокуратури Аліна Дударєва подала клопотання: слухати справу надалі у закритому режимі. Посилається на те, що відкрите слухання справи може призвести до розголошення державної таємниціп. 4 ст. 27 Кримінально процесуального Кодексу: Слідчий суддя, суд може прийняти рішення про здійснення кримінального провадження у закритому судовому засіданні впродовж усього судового провадження або його окремої частини лише у разі, якщо здійснення провадження у відкритому судовому засіданні може призвести до розголошення таємниці, що охороняється законом. .

"Вважаю важливим призначити кримінальне провадження до розгляду, який прошу проводити в закритому судовому проваджені, зазначене клопотання було скеровано до суду. Також є клопотання, оскільки запобіжний захід закінчується 24 лютого 2024 року, вношу клопотання про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою", — сказала прокурорка Аліна Дударєва.

В суді — колегія суддів, клопотання вони підтримали.

"Суд вважає доцільним здійснювати судовий розгляд в закритому судовому засіданні. Клопотання прокурора про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою Синельника Володимира Миколайовича задовольнити", — зазначила суддя Самарського районного суду Алла Плінська.

Запобіжний захід продовжили на 60 діб.

Адвокат підсудногоРаніше ми вказували в цьому матеріалі ім'я та прізвище адвоката, з міркувань безпеки він попросив прибрати особисті дані. проти закритого розгляду не заперечує.

"Вважаю, що судовий розгляд може бути призначений в закритому судовому засіданні, тут я підтримую прокурора та його клопотання, що вказані в кримінальному проваджені можуть вчинити перешкоду для національної безпеки й вчинити загрозу для родичів учасників процесу, тому прошу проводити судове засідання, судовий розгляд в закритому судовому засіданні", — сказав захисник у суді.

Запобіжний захід захист вважає надто суворим, захисник просив суд про цілодобовий домашній арешт з електронним браслетом для підзахисного — "враховуючи той факт, що особа має постійне місце проживання та зареєстрований за адресою у місті Краматорську".

Що відомо про удар по піцерії 27 червня у Краматорську

Володимира Синельника обвинувачують у наведенні ракети на піцерію "RIA" у Краматорську. 27 червня 2023 року армія РФ ударила ракетами "Іскандер" по центру Краматорська. Епіцентром вибуху стала піцерія, де були відвідувачі та працівники. Загинули тринадцятеро людей, 63 отримали поранення.

Того ж дня СБУ затримала ймовірного навідника, пізніше йому вручили підозру у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану. Санкція статті передбачає від 15 років позбавлення волі до довічного ув'язнення.

Що відомо про обвинуваченого у корегуванні обстрілу по "RІА"

Чоловікові на момент затримання було 57 років, він — місцевий житель, працював на газотранспортному підприємстві, розповідала прокурор Донецької обласної прокуратури Аліна Дударєва.

За версією слідства, чоловіка завербувало російське ГРУ (ФСБ), він отримав завдання зняти на відео кафе та навколишню територію і перевірити, чи є всередині люди, розповідали в пресслужбі облуправління СБУ. Під час розслідування встановили, що чоловік надсилав відео через Telegram. На кадрах, за даними пресслужби облпрокуратури, був заклад і припарковані поруч автомобілі.

29 червня чоловікові повідомили про підозру у державній зраді, 30 червня взяли під варту.

Читати ще

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram