П'ятьох полонених бойовиків засудили до 12, 15 років та довічного увʼязнення

Тюремна камера. Фото: Pexels

П'ятьох бойовиків, яких взяли в полон українські військові, засудили до 12, 15 років в'язниці та довічного ув'язнення. Вони воювали проти ЗСУ в Луганській та Донецькій областях, під Херсоном та на Харківщині.

Про це повідомляє прокуратура Донецької області.

"Уродженець міста Ровеньки воював проти своєї держави з 2017 року та "дослужився" до командира взводу "батальйону тероборони ЗС РФ". Чоловік воював в Луганську, Сєвєродонецьку, Старобільську, Рубіжному, Варварівці, Лисичанську й Куп’янську та Ізюму", — йдеться у повідомленні.

Також житель Горлівки пішов до лав бойовиків, через можливість заробити гроші. За 13 місяців "служби" він заробив понад 2 млн рублів, що приблизно дорівнює 686 тис. грн.

За даними прокуратури, інший засуджений вступ до лав окупантів у перший день повномасштабного вторгнення. Чоловік був одночасно кулеметником та стрільцем. Діставши поранення він поїхав до РФ на лікування, але його звинуватили у дезертирстві та відправили на передову. У вересні 2023 року він потрапив у полон ЗСУ на Бахмутському напрямку.

Ще одного бойовика "прийняли на службу" біля одного з магазинів Харцизька. Після тримісячного навчання він, як розвідник вирушив виконувати завдання до Водяного та Опитного. Чоловік вивчав місцевість та проводив штурмові загони для штурму українських позицій.

Пʼятий засуджений у 22 роки став кулеметником, воював поблизу Херсона, а згодом перевівся у снайпери та обладнував позиції у Маріуполі та Волноваському районі.

Всіх чоловіків взяли в полон українські військові. За державну зраду, колабораційну діяльність та участь у терористичній організації (ч. ч. 1, 2 ст. 111, ч. 7 ст. 111-1, ч.1 ст. 258-3 КК України) чотирьох з них засуджено до 12 та 15 років позбавлення волі, а одного – до довічного ув’язнення.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram