Павло Кириленко — голова АМК. Верховна рада проголосувала за призначення

. З липня 2019 року Павло Кириленко очолював Донецьку ОВА. Президент звільнив його 5 серпня. Фото: Донецька ОВА

Депутати Верховної ради сьогодні, 6 вересня, підтримали кандидатуру ексочільника Донецької ОВА Павла Кириленка на посаду голови Антимонопольного комітету України.

Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк. Рішення підтримали 250 депутатів, троє були проти, 27 утримались, ще 53 не голосували.

5 вересня після погодження уряду президент Володимир Зеленський підписав указ про звільнення Кириленка з посади керівника Донецької обласної військової адміністрації. Як було написано в документі, Кириленко подав відповідну заяву.

Напередодні, 5 вересня, Рада підтримала звільнення Ольги Піщанської з посади голови АМК. Піщанська очолювала комітет з липня 2020 року.

Суспільне зверталось до пресслужби Кириленка із питаннями щодо його звільнення, офіційних коментарів на момент публікації нам не надали.

Що відомо про Павла Кириленка

Павло Кириленко керував Донецькою обласною військовою адміністрацією понад чотири роки — з літа 2019-го. Перед тим він був на посаді військового прокурора Ужгородського гарнізону Західного регіону.

Кириленко родом з Донецької області, з окупованої з 2014 року Макіївки. Як розповідав Кириленко в інтерв'ю Суспільному, він був у нині окупованому РФ Донецьку востаннє у червні 2014 року. Частина його родини лишилась в окупації. На питання про них, Кириленко жорстко відповів: "Хочете, жорстко відповім? У мене немає там сім’ї. Немає нікого, немає людей цих. І вони про це знають".

Павло Кириленко має юридичну освіту: закінчив Національну юридичну академію ім. Ярослава Мудрого у Харкові, працював у прокуратурах Донецької області, АР Крим і в Генпрокуратурі.

У 2022 році на посаді начальника Донецької ОВА зарплатня Павла Кириленка з урахуванням окладу, надбавок та премій склала 846 тисяч 991,21 гривні.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram